رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۱
کد خبر: 88574
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴

سرویس برخط ثبت نام الکترونیک ثنا خدمتی جدید برای ارائه خدمات قضائی

رئيس پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي استان از راه اندازی سرویس برخط ثبت نام الکترونیکی ثنا برای ارائه خدمات قضائی بین نیروی انتظامی و دستگاه قضائی به صورت پايلوت كشور در اين استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ "سيدنورالدين حسيني" در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: به منظور افزایش دقت و سرعت در روند ارائه خدمات قضائی و کاهش اطاله دادرسی در شکایات خدمات قضائی، با بهره گیری از زیر ساخت جدید ارتباطی ما بین قوه قضائیه و ناجا و به منظور رفع چالش ها و موانع موجود در اجراي ماده 37 قانون آئين دادرسي كيفري،سرویس برخط ثبت نام الکترونیکی ثنا در كلانتري هاي استان به عنوان پايلوت كشوري ايجاد شد.

وی خاطر نشان کرد: : در این روند دادرسی، شهروندان تنها در ساعات اداری می توانستند به دفاتر الكترونيك قضائي مراجعه کنند و زمان محدودی را برای انجام روند دادرسی داشتند ولي در اجرای طرح الکترونیک ثنا، مردم در هر ساعت از شبانه روز با حضور در کلانتری و پاسگاه ها، مي توانند ثبت شکوائیه كرده و كد ثنا دريافت مي كنند.

وی با اشاره به سرعت رسیدگی در شکایات حضوری ، کاهش رسیدگی به پرونده های قضائی و اطاله دادرسی ، صیانت از کارکنان به لحاظ عدم امکان تغییر اوراق پرونده و یا مفقودشدن مدارک پرونده و صرفه جویی در هزینه بدرقه متهمان و صرفه جویی در منابع انسانی به عنوان مهمترین مزایای این طرح الکترونیکی تصریح کرد: این اقدامات گامی مهم در ارائه خدمات سریع و به موقع به شهروندان و حضور کمتر مردم در مراکز قضائی و انتظامی به خصوص در این شرایط شیوع بیماری کرونا است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: استان مرکزی در ابتدای آغاز طرح به عنوان یکی از پانزده استان هدف در اجرای این طرح ارتباط الکترونیکی است.

سرهنگ حسيني در پایان با اشاره به برنامه ريزي در رفع نواقص اجراي اين طرح در مراحل اجراي آن ابراز امیدواری کرد كه با رفع همه نواقص و اجرای مطلوب و کامل این طرح الکترونیکی بتوان بيش از پيش در وقت و هزینه های دادرسی شهروندان صرفه جویی كرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار