رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۰
کد خبر: 88541
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
امام جمعه اراک:

پیروی از ولایت مهمترین پیام غدیر است

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: پیروی از ولایت مهمترین پیام غدیر است و اگر امروز می خواهیم از پیروان غدیر باشیم‌ باید به مسئله ولایت توجه داشته باشیم و پشتیبانی همه جانبه از مسئله ولایت داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی گفت: واقعه مهم غدیر خم سند بزرگ استقلال جامعه اسلامی است که در این روز خداوند بزرگترین نعمت را یعنی همان ولایت به بشریت عنایت کرده است و لذا باید غدیر را گرامی بداریم.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: پیروی از ولایت مهمترین پیام غدیر است و اگر امروز می خواهیم از پیروان غدیر باشیم‌ باید به مسئله ولایت توجه داشته باشیم و پشتیبانی همه جانبه از مسئله ولایت داشته باشیم.

وی ادامه داد: سعادت دنیا و آخرت بشریت در گرو تقویت فرهنگ ولایت و غدیر است و این ایام فرصتی بسیار مناسب است که باید از آن به خوبی استفاده کرد و آن را مغتنم شمرد.

امام جمعه اراک بیان کرد: نهادینه سازی ولایتمداری از مهمترین وظایف ما در قبال غدیر است که باید به آن توجه داشته باشیم و لذا غدیر تنها یک روز در تاریخ اسلام نیست بلکه یک جریان وتفکر عظیم ارزشی است که تا قیامت استمرار دارد.

وی افزود: در آستانه پنجم مرداد سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی هستیم که جا دارد ضمن گرامیداشت این روز ارزشمند آن را فرصتی مغتنم برای تقویت نماز جمعه داشته باشیم.

نماینده ولی فقيه در استان مرکزی بیان کرد: نماز جمعه بهترین فرصت برای ارتقای آگاهی و بینش سیاسی و اعتقادی مردم است و لذا جایگاه نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی جایگاهی ویژه و با اهمیت است و شرکت در نماز جمعه میثاق با امام زمان(عج) و ولایت است.

وی اضافه کرد: گفتمان سازی و تربیت سیاسی و اعتقادی از مهمترین رسالت های نماز جمعه است و نماز جمعه نقش به سزایی در وحدت و انسجام جامعه برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی دارد.

دری نجف آبادی گفت: نماز جمعه همچون سنگری مستحکم دارای آثار و برکات بسیار فراوانی برای جامعه می باشد و لذا امروز وظیفه داریم این موهبت الهی را بیش از گذشته تقویت کنیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: کارکرد نماز جمعه همانند یک رزمایش بزرگ معنوی و سیاسی است و نقش مهمی در تقویت ارزش های نظام اسلامی دارد و در طول این سال ها نقش موثری در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان داشته و لذا آحاد جامعه باید از فیوضات ارزشمند نماز جمعه بهره ببرند.

وی ادامه داد: متاسفانه حاشینه نشینی موجب ایجاد آسیب های اجتماعی زیادی شده و لذا باید همه توان را برای حل این معضل بزرگ که خسارت های سنگینی به کشور وارد می کند در دستور کار همه دستگاه های متولی باشد. 

دری نجف آبادی گفت: خانواده یکی از نهادهای مهم و با اهمیت در انقلاب اسلامی است و حیات و پویایی هرجامعه ای در گرو سلامت خانواده است.

وی افزود: خانواده پایه گذار ارزش های اسلامی است و هرچقدر در حوزه خانواده سرمایه گذاری کنیم رشد و پیشرفت جامعه را تضمین و سرعت می بخشیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: اشتغال و مهارت آموزی یکی از نیازهای مهم امروز جامعه محسوب می شود و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و دستگاه های حمایتی باید توانمند سازی و مهارت آموزی جامعه هدف را در دستور کار داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تاسیس دانشکده داروسازی با توجه به ظرفیت های استان مرکزی یکی از نیارهای مهم استان بود که با توجه به فراهم بودن زمینه ها وزارت بهداشت با درخواست تاسیس دانشکده بین المللی داروسازی موافقت کرد که این بسیار ارزشمند است و قطعا آثار و برکات فراوانی برای استان خواهد داشت.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار