رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۲
کد خبر: 88401
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب؛

3هزار و 800 دوز واکسن ایرانی برکت جهت تزریق عمومی به استان مرکزی تخصیص یافت/ افراد در انتخاب واکسن ایرانی یا خارجی آزادند

علیمحمدی گفت: روز گذشته 3هزار و 800 دوز واکسن ایرانی کووبرکت به استان تخصیص داده شد که جهت واکسیناسیون عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ واکسن کرونا در چهار مرکز از کلانشهر اراک یعنی سالن های شهید ساکی، شهید ثامنی، یادگار امام و به شکل خودرویی در دانشکده امیرکبیر اراک درحال تزریق است. با اینکه چند ماهی از آغاز واکسیناسیون می گذرد ولی به تازگی واکسن ایرانی کووبرکت نیز جهت واکسیناسیون عمومی وارد استان مرکزی شده است.

دکتر علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه بازدید از واکسیناسیون افراد بالای 65 سال در سالن شهید ساکی در گفتگو با خبرنگار دیارآفتاب در خصوص میزان تخصیص واکسن ایرانی کووبرکت به استان مرکزی گفت: تا به امروز یعنی پنجشنبه 24 تیر ماه، در دو نوبت این واکسن ایرانی به دانشگاه علوم پزشکی اراک تحویل شده است.

وی افزود: در یک نوبت 2هزار دوز ویژه عوامل اجرایی انتخابات و در نوبت بعدی که دیروز از وزارتخانه بهداشت تحویل گرفتیم 3هزار و 800 دوز به استان تخصیص داده شد که جهت واکسیناسیون عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد. ان شا الله از هفته آینده هم دوزهای بیشتری به استان اختصاص خواهد یافت تا آن دسته از افراد که تمایل به تزریق واکسن ایرانی دارند بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استقبال مردم از واکسن داخلی را با توجه به وجود واکسن های خارجی مناسب دانست و تصریح کرد: افراد در انتخاب واکسن ایرانی یا خارجی(سینوفارم چین) اختیار دارند و هر واکسنی را خودشان ترجیح بدهند می توانند تزریق کنند. همچنین بنظر می رسد با توجه به تازه وارد بودن واکسن ایرانی، شاهد استقبال خوب مردم از آن هستیم و در روزهای آینده می توان به صورت دقیق تر آماری در این خصوص ارائه داد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار