رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۲
کد خبر: 88375
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

اعلام رنگ بندی جدید شهرستان های استان مرکزی از 24 تیرماه/ ساوه به قرمزها پیوست

بر اساس آخرین رنگ بندی شهرهای کشور که از 24 تیرماه اعمال می شود وضعیت اکثر شهرهای استان مرکزی در شرایط نارنجی، سه شهرستان زرد و سه شهرستان قرمز است.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرهای کشور در اپلیکیشن ماسک که از پنجشنبه 24 تیرماه اعمال می‌شود علاوه بر شهرستان های خمین و محلات شهرستان ساوه هم در وضعیت قرمز قرار گرفته است، شهرستان های اراک، خنداب، دلیجان، فراهان، تفرش و آشتیان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و تنها سه شهرستان شازند، زرندیه و کمیجان در وضعیت زرد هستند.

بر این اساس شهرستان ساوه از نارنجی به قرمز ،دلیجان از قرمز به نارنجی ،آشتیان از زرد به نارنجی و شازند و زرندیه از  نارنجی به زرد تغییر رنگ داده اند، هر چند با توجه به شناسایی موارد زیادی از کرونای نوع دلتا در استان مرکزی و افزایش موارد ابتلا و بستری خطر تغییر وضعیت اکثر شهرهای استان در پیک پنجم دور از انتظار نیست.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۱ نفر از مردم استان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۲۸ نفر به علت حاد بودن بیماری در بیمارستان های استان بستری شدند و باقی افراد نیز دوران دو هفته ای قرنطینه خود را در منزل خواهند گذراند و متاسفانه در این مدت،  ۲ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان گزارش شده است.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای دیگر و ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و جریمه ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار