رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۱
کد خبر: 87502
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
جزییات نهایی آمار انتخابات ۱۴۰۰ در استان مرکزی؛

مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: تعداد شرکت کنندگان در انتخابات در استان بالغ بر ۵۳۷ هزار و ۵۸۵ نفر بوده است، نرخ مشارکت استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم را ۴۹ درصد عنوان کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی عصر شنبه ۲۹ خردادماه در جمع خبرنگاران با قدردانی از حضور پررنگ مردم استان مرکزی در پای صندوق های رای، اظهار کرد: یک میلیون و ۹۸ هزار و ۳۶۶ نفر در استان واجد شرایط حضور در انتخابات بوده اند و کار شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی به پایان رسیده است.

وی افزود: براساس شمارش صورت گرفته، آیت الله ابراهیم رییسی ۳۶۶ هزار و ۸۹۹ رای، محسن رضایی ۴۳ هزار و ۵۴۲ رای، عبدالناصر همتی ۳۱ هزار و ۳۵ رای و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز ۲۱ هزار ۸۲۳ رای کسب کردند.

اکرمی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان در انتخابات در استان بالغ بر ۵۳۷ هزار و ۵۸۵ نفر بوده است، نرخ مشارکت استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم را ۴۹ درصد عنوان کرد و گفت: از کل آرای ماخوذه ۴۹ درصد مربوط به زنان و ۵۱ درصد مربوط به مردان بوده است.

وی بیشترین حضور را مربوط به رنج سنی ۳۵ تا ۴۵ سال بیان کرد.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی در خصوص برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ۴۰ هزار و ۱۹ نفر رای دادند که از این تعداد ولی الله بیاتی با ۱۱ هزار و ۵۹۷ رای به مجلس یازدهم راه یافت.

وی گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۵۲۱ هزار و ۸۶۹ نفر شرکت داشتند که نرخ مشارکت در این انتخابات ۴۷ درصد برآورد شده است.

اکرمی با بیان اینکه شمارش تمامی آرای شوراهای اسلامی روستاها به پایان رسیده است، افزود: شمارش آرای انتخابات شورای اسلامی شهر نیز در برخی شهرها به اتمام رسیده است و نتایج توسط فرمانداران اعلام می شود، همچنین تا یکی دو ساعت آینده شمارش آرای شورای شهر در اراک هم پایان می یابد

انتهای پیام

captcha
آخرین اخبار