رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
کد خبر: 87447
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵

بیانیه ستاد حامیان رئیسی مبنی بر لزوم تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲ بامداد برای جبران کم‌کاری در رای‌گیری صبح جمعه

یکی از ستادهای مردمی حامیان آیت الله سید ابراهیم رئیسی دربیانیه‌ای بر لزوم تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲ بامداد برای جبران کم کاری در رای گیری صبح جمعه تاکید کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فارس، یکی از ستادهای  مردمی حامیان آیت الله سید ابراهیم رئیسی دربیانیه ای  بر لزوم تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲ بامداد برای جبران کم کاری در رای گیری صبح جمعه تاکید کردند.

در متن بیانیه یکی از ستادهای  مردمی حامیان آیت الله سید ابراهیم رئیسی آمده است:

اختلال سیستم رای گیری در بسیاری از صندوق های رای در ساعات ابتدایی صبح امروز، موجب شد تا تعداد قابل توجهی از رای دهندگان، ساعات دیگری را برای شرکت در انتخابات در نظر بگیرند. 

با خنک شدن هوا و آغاز موج دوم حضور مردم در شعب اخذ رای، ازدحام و صف‌های طولانی ایجاد شده است. این اتفاق در کنار زمان‌بر بودن اخذ رای الکترونیکی شوراها در برخی شعب می‌تواند باعث از دست رفتن تعداد زیادی از رای‌هایی شود که در ساعات ابتدایی صبح از رای دادن منصرف شده‌ بودند و عصر را برای حضور در صندوق رای انتخاب کردند. 

پیش از این نیز سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده بود که تا ساعت ۱۲ شب می‌توانیم انتخابات را تمدید کنیم و پس از آن ساعت، درهای شعبه را می‌بندیم و حداکثر تا ساعت ۲ بامداد از افراد داخل شعبه رای‌گیری انجام می‌شود. 

همچنین در متن کامل دستورالعمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که پس از طرح و بررسی در کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی کرونا و ستاد انتخابات کشور به تصویب ستادملی مدیریت کرونا رسیده و از سوی رئیس جمهور نیز ابلاغ شده، آمده است: به وزارت کشور اجازه داده می شود با هماهنگی شورای نگهبان به منظور جلوگیری از ازدحام در شعب، ساعت اخذ رأی را از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد آغاز و در صورت لزوم در شعبه های شلوغ تا ساعت ۲ صبح روز بعد تمدید نماید. 

به نظر می‌رسد با شرایط ایجاد شده و پویش‌های دعوت به حضور پای صندوق‌های رای که از سوی هواداران نامزدهای مختلف ایجاد شده، لازم است تا وزارت کشور بر اساس اختیارات قانونی خود و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با تمدید انتخابات تا ساعت ۲ بامداد، زمینه رای دادن مردم با خاطر آسوده و به دور از ازدحام و اجتماعات خطرناک و جبران کم کاری صبح امروز را فراهم کند. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار