رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۲
کد خبر: 87355
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲

سومین اهدا عضو استان مرکزی در سال جاری زندگی بخش چندین نفر شد

اهدای اعضای یک خانم جوان اراکی برای پیوند، زندگی بخش چندین بیمار نیازمند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سومین اهدا عضو از اراک در سال 1400 طی هفته جاری اتفاق افتاد و اهدای اعضای یک خانم جوان اراکی برای پیوند، زندگی بخش چندین بیمار نیازمند شد.

کارشناس واحد فراهم آوری و شناسایی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیمار خانم ۲۸ ساله ای بود که به دنبال تصادف از تاریخ ۱۸ خرداد با GCS:3(سطح هوشیاری) در بخش اورژانس زنان بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) بستری شده بود.

سیده رضوان موسوی افزود: بیمار دارای SAH و ایسکمی وسیع مغزی بود و نهایتاً در تاریخ ۲۲ خرداد مرگ مغزی ایشان توسط اساتید و پزشکان تایید شد.

وی تاکید کرد: پس از اخذ رضایت از والدین ایشان که تنها دارای همین یک فرزند بودند، این بیمار به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران اعزام و در تاریخ ۲۴ خرداد  تحت جراحی هاروست ارگان ها(دو کلیه، کبد و دریچه قلب) قرار گرفت و اعضای ایشان به نیازمندان به عضو پیوند شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از اساتید تایید کننده، کلیه همکاران بخش اورژانس زنان که در مراقبت از کیس مرگ مغزی مشارکت داشتند، همکاران واحد آزمایشگاه به واسطه انجام کلیه آزمایشات درخواستی تیم اهدا در هر ساعت از شبانه روز، همکار واحد نوار مغز و سایر همکارانی که به هر نحو در این امر خیر مشارکت داشتند به واسطه همکاری خالصانه و همدلی صمیمانه با خانواده علیرغم بار عاطفی و تالمی که به دلیل سن پایین مرحوم بر ایشان تحمیل شد، سپاسگزاری نموده و امیدواریم سلامت و دعای خیر گیرندگان نیازمند بدرقه همیشگی خود و خانواده بزرگوارشان باشد.

کارشناس واحد فراهم آوری و شناسایی اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین یادآور شد: این سومین پیوند اعضای بدن بیماران مرگ مغزی در سالجاری در استان مرکزی بود که برای تمام این عزیزان شادی روح و خانواده های آنان به خاطر این تصمیم بزرگ و خداپسندانه، صبر و شکیبایی مسئلت می کنیم.

پیشتر اعضای مرحوم رضا خانمحمدی و مجید افروغ که طی سال جاری به علت حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بودند با رضایت خانواده ایشان به بیماران نیازمند اهدا شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار