رویای منافقین برای رسیدن به تهران/ «مرصاد» چگونه «فروغ جاویدان» را خاموش کرد؟ گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌
دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۳
کد خبر: 87351
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹

اولین پویش بدون رأی‌ها

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی از راه‌اندازی پویش «ایرانیوم» ویژه نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال در استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ میلاد مرادی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی از برگزاری اولین پویش بدون رای‌ها در استان مرکزی خبر داد و گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با راه‌اندازی پویش ایرانیوم(ایرانینو) سعی در پررنگ‌تر کردن مسئله انتخابات فارغ از تمامی حواشی، در ذهن جامعه مخاطب خود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت شناخت معیارهای درست در انتخاب آگاهانه گفت: شناخت معیارهای دقیق و انتخاب‌های درست در هر مسئله‌ای (دوست، همسر، رئیس‌جمهور و...) از مهم‌ترین حلقه‌های مفقوده‌ای است که در نظام آموزشی به طور جدی به آن پرداخته نمی‌شود و معیارهای انتخاب درست برای دانش‌آموزان به‌درستی تبیین نمی‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی ادامه داد: نقش دانش‌آموزان (چون اکثراً قبل از سن رأی هستند) در این بازه سنی جدی گرفته نمی‌شود و انتخاب به عنوان مسئله جدی برای آنها مطرح نیست؛ به همین دلیل دانش‌آموزان به‌راحتی تحت تأثیر عوامل و نظرات محیط اطراف خود در تصمیم‌گیری‌ها و انتخاب‌های مهم زندگی قرار می‌گیرند.

مرادی با اشاره به مزایای راه‌اندازی چنین پویش‌هایی برای دانش‌آموزان گفت: در بستر این پویش‌ها در تلاش می کنیم تا جامعه نیز این موضوع را به عنوان یکی از مسائل مهم خود برشمرده و نقش ویژه‌ای برای دانش‌آموزان که نسل آینده این کشور هستند قایل شود.

وی ادامه داد:‌ در این پویش دانش‌آموزان با پرسیدن سؤال خود و مطالبه دغدغه‌های خود از کاندیداهای ریاست جمهوری دغدغه‌های خود را نسبت به آینده کشور بیان و به نوعی خود را در ترسیم آینده کشور سهیم می‌کنند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان مرکزی این پویش را ویژه نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال عنوان و تصریح کرد: دانش‌آموزان علاوه بر پرسش از کاندیداها با حضور در چالش‌های متنوع این پویش می‌توانند از جوایز این پویش بهره‌مند شوند و علاوه بر همه این‌ها نظر و نگاه سیاسی خود را آزادانه بیان کنند.

مرادی گفت: از همه دانش‌آموزان دعوت می‌کنیم تا با پیوستن به این پویش حرف‌ها و نظرات خودشان را نسبت به آینده کشورشان بیان کنند و سهم مهمی در پرشورتر شدن فضای انتخاباتی کشور داشته باشند؛ منتظر همه نوجوان‌ها در باشگاه ایرانیوم هستیم.

مرادی ادامه داد: بچه‌ها می‌توانند با مراجعه به صفحه iranioumclub در اینستاگرام به اولین پویش بدون رأی‌ها بپیوندند و کلی اتفاق و چالش‌ها جذاب را تجربه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار