گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌ آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال المپیک است / فروغی با کسب مدال طلای المپیک برای ایران افتخار آفرید
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
کد خبر: 87216
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد:

وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/آغاز خرید تضمینی دام

نظری گفت: اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی برای جبران خسارات خشکسالی در نظر گرفته شده اما عدد واقعی نیست و حجم خسارت‌ها بیش از این مقدار است.

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: با توجه به شرایط تحمیل‌شده به علت خشکسالی و سایر مسائل، پیگیری‌هایی که از طریق کمیسیون کشاورزی مجلس انجام شد این بود که حداقل معاونت پشتیبانی و امور دام وزارت جهاد کشاورزی نسبت به خرید دام‌هایی که الآن افراد ناچارند بنا به‌ضرورت و به علت کمبود علوفه روانه بازار کنند. دستور خرید صادر کند که این کار انجام شد و حداقل کاری است که می‌توانست انجام بگیرد.

وی در ادامه افزود: پیگیری‌هایی صورت گرفته تا وزارت جهاد کشاورزی بتواند نسبت به تأمین علوفه موردنیاز دامداران اقدام کند که این موضوع از مطالبات جدی کمیسیون بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی تصریح کرد: مجلس فقط می‌تواند از ابزارهای نظراتی خود استفاده کند و مسائل حوزه اجرایی در اختیار دولت است که باید نهادهای متولی از اراده و توانمندی لازم برای انجام کار برخوردار باشند.

نظری همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر تدارک واردات علوفه و نهاده‌ها با توجه به شرایط خشکسالی کشور گفت: بر اساس بودجه سال 1400 در 6 ماهه اول سال موضوع تخصیص ارز 4200 تومانی انجام‌شده و عملاً در برنامه‌ها دیده‌شده است و این وظیفه جهاد کشاورزی است که بتواند این ارز را جذب کند و به‌موقع خریدهای لازم صورت گیرد و به‌صورت درست در سطح کشور توزیع شود.

این نماینده مجلس اظهار کرد: مسئله دیگر به معاونت ارزی بانک مرکزی بازمی‌گردد، اینکه عملکرد بانک مرکزی در بحث تخصیص ارز به کسانی که برای واردات نهاده ثبت سفارش کرده‌اند چگونه باشد جای بحث است، ممکن است اولاً به‌موقع اقدام نکند یا به برخی افراد خاص ارز تخصیص داده شود کما اینکه در گذشته شاهد آن بوده‌ایم که ارز به رانت‌خوارها داده شد.

نظری همچنین در رابطه با تخصیص اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی برای جبران خسارات خشکسالی گفت: گزارشی را وزارت جهاد کشاورزی در سطح کشور تهیه‌کرده و به وزارت کشور ارسال کرده است که تحت عنوان حوادث غیرمترقبه و بودجه‌های ویژه‌ای که برای این منظور در نظر گرفته‌شده است حمایتی صورت بگیرد، جلسه‌ای هم کمیسیون کشاورزی مجلس با مسئولین مربوطه داشته‌ایم و تصریح شد که این عدد 40 هزار میلیارد تومان عدد واقعی نیست و حجم خسارت‌ها بیش از این مقدار است اما علی ایحال این مبلغ باید در عمل به نحوی به دست تولیدکنندگان خسارت‌دیده برسد تا دست این‌ها را بگیرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار