گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌ آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال المپیک است / فروغی با کسب مدال طلای المپیک برای ایران افتخار آفرید
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
کد خبر: 87190
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
مناظره سوم با موضوع «دغدغه‌های مردم»؛

زاکانی: عده‌ای با نام زنان، جوانان و مذاهب به دنبال کاسبی هستند/ رضایی: دولتم به موضوع «همینی که هست» پایان خواهد داد

مناظره سوم نامزد‌های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با محور مشکلات و دغدغه‌های مردم ساعت ۱۷بعد از ظهر امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و هم‌اکنون کاندیداها در حال ورود به رسانه ملی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین و آخرین مناظره نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با موضوع «دغدغه‌های مردم» ساعت ۱۷بعد از ظهر امروز در رسانه ملی برگزار می‌شود.

مناظره اول نامزد‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه ۱۵ خرداد با موضوع «اقتصادی» و مناظره دوم سه شنبه ۱۸ خرداد با موضوع «فرهنگی، اجتماعی و سیاسی» برگزار شد و هر کدام بیش از ۳ ساعت طول کشید و مناظره سوم امروز ساعت ۱۷ با موضوع «دغدغه‌های مردم» پخش خواهد شد.

بر اساس قرعه کشی صورت گرفته قبل از مناظره دوم؛ نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه به این ترتیب وارد محوطه جام جم خواهند شد و بعد از استقبال به صورت زنده و مستقیم پاسخگوی سؤالات خبرنگاران خواهند بود: ۱- علیرضا زاکانی، ۲-محسن رضایی میرقائد،۳-محسن مهرعلیزاده،۴-سید ابراهیم رییسی،۵-عبدالناصر همتی،۶-سید امیرحسین قاضی زاده‌هاشمی و ۷-سعید جلیلی.

پیش از آغاز مناظره آخر همانند دو مناظره قبل بر اساس قرعه کشی شماره صندلی نامزد‌ها در آخرین مناظره مشخص خواهد شد؛ ولی شیوه پرسش از کاندیداها و زمان پاسخگویی آنها متفاوت خواهد بود.

در مناظره های قبلی از هر کاندیدا یک سوال متفاوت پرسیده می‌شد اما بناست امروز سوال‌های مشترک از همه کاندیداها پرسیده شود و طبق آخرین تصمیمات، از هریک از نامزد‌ها ۷ پرسش درخصوص «دغدغه‌های مردم» پرسیده می‌شود که هریک ۷ دقیقه فرصت دارند به این سوالات پاسخ دهند.

سپس هریک از نامزد‌ها ۴ دقیقه فرصت دارند تا دیدگاه سایر نامزد‌ها را نقد کنند. مناظره سوم هم در دو قسمت برگزار می‌شود و زمان تقریبی هر قسمت از مناظره حدود ۹۰ دقیقه خواهد بود. در پایان مناظره هر ۷ نامزد فرصت جمع‌بندی مطالب بیان شده را خواهند داشت.

اجرای مناظره‌ را «مرتضی حیدری» برعهده دارد. وی درباره شیوه مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری توضیحاتی داد و گفت:  تغییری در شیوه مناظره نداریم و فقط زمان بندی کمی متفاوت است.

این مناظره از شبکه‌های یک، خبر، جام جم و سلامت سیما پخش می‌شود که شبکه سلامت همراه با رابط ناشنوایان آن را پوشش می‌دهد و رادیو‌های ایران و انتخابات هم مناظره آخر را همچون دو مناظره قبل مستقیم پخش خواهند کرد.

گزارش راه دانا از ورود نامزدها برای شرکت در سومین مناظره را مشاهده می‌کنید:

زاکانی: مناظره امروز میان غارتگران و غارت‌شدگان است/ عده‌ای با نام زنان، جوانان و مذاهب به دنبال کاسبی هستند

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای شرکت در سومین مناظره دقایقی پیش وارد رسانه ملی شد.

علیرضا زاکانی در بدو ورود به صداوسیما و در جمع خبرنگاران گفت: میلاد حضرت معصومه(س) را به دختران شهیدان مدافع حرم و شهدا انقلاب و دفاع مقدس تبریک عرض می کنم. بنده اطلاعتم را از طبق گزارشات مختلفی که به دستم می رسد در ابعاد مختلف به واسطه نوع کاری که مسئولیتش را دارم به دست می آورم.

وی با بیان اینکه از این رو گزارشات بسیار تخصصی را در اختیار دارم، افزود: خودم هفته‌ای دو روز در بطن جامعه و بین مردم هستم، پنج شنبه و جمعه‌ها به خانه مردم، کوچه و بازار حضور می روم و پای صحبت آنها می‌نشینم.

نامزد سزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بنابراین اطلاعاتی که به بنده می‌رسد یا از طریق کارشناسان است و یا اطلاعاتی است که به صورت عینی به دست می آورم.

زاکانی گفت: امروز آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری است. مردم ما عزت دارند. اگر مردم نبودند، ما به عنوان مسئول اینجا نبودیم. نامردی و ناجوانمردی است که عده‌ای نام مردم را به زبان می‌آورند، اما آنچه مردم دارند را راهزنی می‌کنند. این نامردی و ناجوانمردی است که با نام زنان، جوانان و ایثارگران، بازنشستگان و اقوام و بزرگان و مذاهب، عده‌ای به دنبال کاسبی هستند.

وی تصریح کرد: مناظره امروز رقابت بین غارت زدگان و غارت شدگان است. بنده خودم را صدای مردم غارت شده می دانم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: یک روز جانمان را کف دست گرفتیم و به میدان رفتیم تا در برابر متجاوزان خارجی قد علم کرده و از دین و میهن دفاع کنیم و امروز با تمام وجود در برابر غارت کنندگانی قرار داریم که غارت زدگی را پیشه کردند، کسانی که آبرو، عرض و جان مردم را هدف قرار دادند.

زاکانی تصریح کرد: امروز تمام قامت در برابر آنها با ادله قاطع می ایستم و صدای فروخفته غارت شدگان خواهم بود و امیدوارم با حرف های جدید و دست پُر، مشت کسانی که می خواهند مجددا مردم را دچار فریب کرده و جامعه را با دروغ خود دچار تشکیک کنند، باز خواهم کرد. ان شاءالله موفق و پیروز باشید.

رضایی: با شعار و وعده دادن نمی‌توان به مشکلات مردم رسیدگی کرد/ دولتم به موضوع «همینی که هست» پایان خواهد داد

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دومین نامزدی بود که برای شرکت در سومین مناظره وارد صدا و سیما شد.

رضایی در بدو ورود به صداوسیما و و در جمع خبرنگاران گفت: تبریک روز بانوان و دختران عزیز کشورمان زمانی است که سهم آنان از زندگی و اقتصاد داده شود؛ بانوان ما ۵۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند ولی فقط ۱۳ درصد از اقتصاد ملی سهم دارند.

وی با بیان اینکه سهم زنان از اقتصاد ملی باید افزایش پیدا کند، افزود: دولت ما برنامه‌ ویژه‌ای برای این موضوع دارد که اجرای این برنامه از خانه تا کسب و کار و ورزش و اداره کشور و در هیأت دولت می‌شود. لذا ما برنامه جامعی برای مشارکت دادن بانوان در کشورمان داریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: با شعار و وعده دادن نمی‌توان به مشکلات مردم رسیدگی کرد، لذا دولت بایستی شناخت کاملی از مشکلات کنونی کشور و همچنین مشکلات ۸ سال آینده داشته باشد و بداند که چرا این مشکلات به وجود آمده و چه راهکارهایی برای حل مشکلات کنونی و ۸ سال آینده داشته باشد.

رضایی گفت: دولت من، دولتی عملیاتی و راهبردی است و ما علل اصلی مشکلات کنونی کشور را می‌دانیم و پیش‌بینی ما در رابطه با مشکلات آینده را داریم؛ راهکارهایی هم برای این موضوع در نظر داریم. برای رفع مشکلات کشور راهکارهای علمی، پژوهشی و کارشناسی انجام شده است، اما مهمترین مشکلی که امروز دغدغه مردم است بی‌اعتمادی است.

وی ادامه داد: مردم به ما کاندیداهای انتخابات اعتماد نمی‌کنند البته به نظر می‌رسد یخ مردم تا کنون باز نشده است ولی ۷ روز تا برگزاری انتخابات وقت است و ملت ما ان‌شاءالله در روزهای آینده تصمیم تاریخی را خواهند گرفت. تا اتفاقی رخ ندهد دولتمردان به دنبال گفت‌وگو با مردم نیستند و با آنها صحبتی نمی‌کنند و می‌گویند «همینی که هست» و وقتی اشتباهی انجام می‌دهند از مردم عذرخواهی نمی‌کنند و می‌گویند «همینی که هست».

این نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند، قیمت بنزین را سه برابر شده می‌بینند و وقتی می‌گویند چرا وضعیت اینگونه شده است می‌گویند «همینی که هست» در حالی که این موضوع بایستی پایان پیدا کند و دولت من به موضوع «همینی که هست» پایان خواهد داد، ما اگر جلوتر از مردم در حل مشکلات دوندگی نکنیم حتما عقب‌تر از آنها نخواهیم بود.

رضایی گفت: در دولت من به مردم می‌گویم که بیایید نه اینکه بروید لذا ما خط مقدم مشکلات نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم خواهیم بود؛‌ دولت من سه برنامه مهم دارد، یک برنامه در سطح ملی است و برنامه بعدی در سطح مناطق کشور است و برنامه سوم هم در سطح اقتصاد زندگی است.

وی گفت: در طرح اقتصاد زندگی طرحی به نام طرح کفایت زندگی اجرا خواهد شد که ۵ محور دارد که یکی از آنها یارانه ۴۵۰ هزار تومانی است و مرتب به من نگویند که این منابع از کجا می‌آورید و بهتر است بدانند که اگر عده ای دزدی نکرده باشند ما کاری به آنها نداریم اما منابع این کار به لطف پروردگار متعال مشخص شده و حتماً در مرحله اول به ۴۰ میلیون نفر و در مرحله دوم به ۶۰ میلیون نفر افزایش پیدا خواهیم کرد و عملا یارانه ۴۵۰ هزار تومانی به این افراد داده می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره بخش دوم کفایت زندگی هم گفت:‌ اعطای مسکن سهل و ارزان با اقساط ۵۰ ساله از همه بانک‌ها در این طرح دیده شده است و این تسهیلات فقط از بانک مسکن داده نمی‌شود ضمن اینکه در بخش سوم این طرح هم به موضوع کسب و کارهای خانگی پرداخته‌ایم، در بخش چهارم توزیع ۳۰ درصد سهام صنعت نفت کشورمان وجود دارد که این اقدامات در قالب طرح کفایت زندگی یا اقتصاد بدون فقیر و ایران بدون فقر را خواهیم داشت.

رضایی گفت: ۱۴ پروژه بزرگ در سطح ملی و کشوری اجرایی خواهد شد و با این کار معماری نوین در ایران عملیاتی خواهد شد. این در حالی است که معماری نوین اقتصادی در کشورمان بدون اصلاح از درون قدرت اصلاح‌پذیر نیست و بدون اینکه حکمرانی را اصلاح کنیم امکانپذیر نیست. لذا ما با یک دست اصلاح از درون قدرت و با دست دیگر باز معماری اقتصاد ملی را عملیاتی خواهیم کرد.

محسن مهرعلیزاده دیگر نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای شرکت در سومین مناظره انتخاباتی با موضوع دغدغه‌های مردم وارد رسانه ملی و ساختمان شیشه‌ای شد.

رئیسی: مردمی بودن در عمل از شروط موفقیت یک مدیر است

آیت الله ابراهیم رئیسی چهارمین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که برای شرکت در سومین مناظره انتخاباتی وارد صدا و سیما شد.

آیت الله رئیسی در بدو ورود به سازمان صداوسیما در پاسخ به سوالی پیرامون نحوه ارتباط با مردم و اطلاع از دغدغه‌های آنها، گفت: از اولین شرایط برای مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، ارتباط با مردم است. 

وی افزود: باید از مردم، در مردم و با مردم بود و از نزدیک باید با مردم سخن گفت و شکایات و دغدغه های آنها را شنید.

رئیسی با تاکید بر اینکه از شروط موفقیت یک مدیر مردمی بودن در عمل است، گفت: نامه هایی که مردم برایم میفرستند را می‌خوانم و در فضای مجازی هم دغدغه‌های مردم رصد می‌کنم و مواردی را که قابل پیگیری باشد برای پیگیری به بخش‌های مربوطه می‌دهم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مدیرانی را برای اداره کشور انتخاب می‌کنیم که دارای ۳ ویژگی مهم مردمی بودن، ضد فساد بودن و روحیه انقلابی داشتن به این معنی که اهل ما می‌توانیم باشد.

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین نامزدی بود که برای حضور در سومین مناظره انتخاباتی وارد رسانه ملی شد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ششمین نامزد از هفت نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بود که برای شرکت در سومین مناظره انتخاباتی وارد صدا و سیما شد.

این خبر تکمیل می‌شود...

captcha
آخرین اخبار