گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌ آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال المپیک است / فروغی با کسب مدال طلای المپیک برای ایران افتخار آفرید
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
کد خبر: 87170
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷

یو اس نیوز: واکسن‌های فایزر و مدرنا عامل صدها مورد التهاب قلبی در جوانان/ «سی‌دی‌سی» جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا به دنبال برگزاری نشست اضطراری برای بررسی ایجاد التهاب قلبی در صدها جوان بعد از تزریق واکسن کرونای شرکت های فایزر و مدرنا است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از یو اس نیوز، در هفته های اخیر صدها مورد وقوع التهاب قلبی در مردان جوانی گزارش شده که دوز دوم واکسن های فایزر یا مدرنا را تزریق کرده اند.

قرار است نشست اضطراری مذکور طی روزهای آینده برگزار شود و اسناد مربوط به التهاب قلبی 226 جوان زیر 30 سال بررسی شود. در عین حال گزارش های مربوط به التهاب قلبی 200 جوان دیگر آمریکایی بعد از تزریق واکسن یادشده در دست بررسی است.

التهاب قلبی یادشده بر روی کارکرد عضلات قلب تاثیر منفی می گذارد و در برخی موارد این اختلال به پوشش خارجی قلب می رسد. به نظر می رسد علت این مساله واکنش سیستم ایمنی بدن به عفونت ضعیف شده ای است که از طریق واکسن وارد بدن می شود.

اکثر افرادی که بعد از تزریق واکسن های فایزر یا مدرنا دچار این مشکل می شوند، بهبود می یابند. اما حدود 20 درصد از آنها کماکان با مشکلاتی مانند درد قفسه سینه دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل عمدتا در مردان بین 16 تا 30 سال و بعضا حتی بعد از تزریق دوز اول واکسن رخ داده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار