«محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/خرید تضمینی دام عکس نوشت| هیچ شخصی حق ندارد در تبلیغات انتخاباتی دیگران را تضعیف یا توهین یا علیهش افشاگری کند لیست بدهکاران به ملت / ورود به فاز «صدا و سیمای تعاملی» / کانال جهانی‌شدن انیمیشن ایرانی جام جهانی، فدای جام حذفی! / قلبی که ۵ دقیقه از تپش ایستاد / دربی جدیدی در راه است رهبر معظم انقلاب، روز چهارشنبه با مردم سخن می‌گویند وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی فردا به اراک سفر می‌کند ضرورت امید آفرینی برای راه انداختن بسیج مردمی برای خلق حماسه ۲۸ خرداد یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده/ آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود حضور آگاهانه و دعوت به انتخابات تجدید میثاق با امام(ره) و شهدا است
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲
کد خبر: 87137
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
رئیس اداره میراث‌ فرهنگی فراهان اعلام کرد

اتمام مرمت امام‌زادگان ابراهیم و اسماعیل روستای تبرته فراهان

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان فراهان گفت: مرمت پشت بام و دیوارهای امام زادگان ابراهیم و اسماعیل روستای تبرته شهرستان فراهان معروف به امام زاده کوچک پایان یافت.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید نیکنام، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: عملیات مرمت پشت بام و دیوارهای امام زادگان ابراهیم و اسماعیل روستای تبرته شهرستان فراهان معروف به امام زاده کوچک پایان یافت.

وی با اشاره به مرمت این بنای تاریخی، اظهار کرد: در این فاز از مرمت، پشت بام و دیوارهای امامزاده و ایوان بیرونی مرمت (کاه‌گل) شد.

نیکنام اظهارکرد: مرمت این قسمت از بنا از ابتدای خرداد ماه آغاز و به مدت ده روز، با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیون ریال انجام شد و در فازهای بعدی فضای داخل بنا و گچ کاری گنبد مورد مرمت قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی فراهان گفت: امامزاده مذکور در وسط روستای تبرته واقع شده است و یکی از آثار ملی ثبت شده ایران در شهرستان فراهان است که قدمت آن مربوط دوره قاجار است.

وی خاطرنشان کرد: این بنای تاریخی با شماره ۳۰۸۷۹ در تاریخ ۱۳۹۱/۶/۱۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار