سید ابراهیم رئیسی از جعبه و ساک طلای کدام مدیر بانک مرکزی گفت + تصویر واقعی «محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/خرید تضمینی دام عکس نوشت| هیچ شخصی حق ندارد در تبلیغات انتخاباتی دیگران را تضعیف یا توهین یا علیهش افشاگری کند لیست بدهکاران به ملت / ورود به فاز «صدا و سیمای تعاملی» / کانال جهانی‌شدن انیمیشن ایرانی جام جهانی، فدای جام حذفی! / قلبی که ۵ دقیقه از تپش ایستاد / دربی جدیدی در راه است رهبر معظم انقلاب، روز چهارشنبه با مردم سخن می‌گویند وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی فردا به اراک سفر می‌کند ضرورت امید آفرینی برای راه انداختن بسیج مردمی برای خلق حماسه ۲۸ خرداد یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده/ آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
کد خبر: 87098
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

همتی نمی‌تواند خود را از رانت ارزهای ۴۲۰۰ تومانی جدا کند/ عملکرد کانون صرافان را بررسی می‌کنیم

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینکه امروز تنها چیزی که به منافع ملت ضربه زده ارز ۴۲۰۰ تومانی و رانتی است که از این مسیر به برخی اختصاص پیدا کرد، گفت: همتی تنها در صورتی می تواند خود را از این ماجرا جدا کند که سر خود را زیر برف کرده و بگوید کسی من را ندیده است!

به گزارش دیار آفتاب؛ «نصرالله پژمانفر»، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه عملکرد آقای همتی در دوران ریاست بر بانک مرکزی قابل دفاع نیست گفت: تعجب می کنم آقای همتی عملکرد خود در بانک مرکزی را نادیده گرفته و به وضع موجود انتقاد می کند و می گوید بانیان وضع موجود ما نبودیم.

وی با اشاره به اینکه چندین بار در موضوعات مختلف از جمله موضوع چک، بانک مرکزی را به اجرای قانون دعوت کردیم ادامه داد: مشکلاتی که در موضوع ارز و مداخلات ارزی برای کشور پیش آمد یا در زمینه بورس و مسائل چک به وجود آمد آقای همتی دخیل بوده و باید پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه امضاهای آقای همتی در بسیاری از این اقدامی که باعث متضرر شدن مردم و آسیب رسیدن به اقتصاد کشور شد وجود دارد گفت: چطور می شود که آقای همتی ادعا کند که به وضعیت موجود منتقد است و می خواهد مشکلات را حل کند.

پژمانفر با اشاره به اینکه جریان اصلاحات در حال پوست اندازی است ادامه داد: برخی در این جریان بر این باورند که آبروی حداقلی خود را معامله کنند، امروز جریان اصلاحات با نگاه رحم اجاره ای به عنوان یک جریان فرصت طلب در کشور شناخته شده است؛ اینکه به جای حمایت از گزینه اصلاح طلب این بار هم به سراغ یک چهره کارگزارانی بروند تیر خلاص به اصلاحات خواهد بود.

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه اصلاح طلبان یا باید مثل دوران 8 ساله دولت روحانی منافعی را ببرد و سکوت کند که در نهایت باید از مسئولیت پاسخگویی فرار کند و یا باید جرئت این را داشته باشد و بگوید همتی گزینه مورد حمایت ما نیست تاکید کرد: جریان اصلاحات با حمایت از همتی میخ آخر را به تابوت خود می زند.

وی با اشاره به رانت 4200 تومانی که بانک مرکزی به برخی افراد خاص داد تصریح کرد: ارز 4200 تومانی ماحصل تصمیم دولت، بانک مرکزی و شخص آقای همتی است و نمی تواند خود را از این موضوع جدا کند.

پژمانفر با اشاره به اینکه امروز تنها چیزی که به منافع ملت ضربه زده است ارز 4200 تومانی و رانتی که از این مسیر به برخی رانت خواران اختصاص پیدا کرده است ادامه داد: آقای همتی تنها در صورتی می تواند خود را از این ماجرا جدا کند که سر خود را زیر برف کند و بگوید کسی من را ندیده است.

رئیس کمیسیون اصلا 90 مجلس در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد بخش های مختلف مرتبت با ارز 4200 تومانی از جمله کانون صرافان نیز مورد بررسی مجلس قرار خواهد گرفت؟ پاسخ داد: مصادیق مرتبط با این مسئله را حتما بررسی می کنیم و قطعا عملکرد هر یک از این بخش ها را زیر ذره بین قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار