سید ابراهیم رئیسی از جعبه و ساک طلای کدام مدیر بانک مرکزی گفت + تصویر واقعی «محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/خرید تضمینی دام عکس نوشت| هیچ شخصی حق ندارد در تبلیغات انتخاباتی دیگران را تضعیف یا توهین یا علیهش افشاگری کند لیست بدهکاران به ملت / ورود به فاز «صدا و سیمای تعاملی» / کانال جهانی‌شدن انیمیشن ایرانی جام جهانی، فدای جام حذفی! / قلبی که ۵ دقیقه از تپش ایستاد / دربی جدیدی در راه است رهبر معظم انقلاب، روز چهارشنبه با مردم سخن می‌گویند وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی فردا به اراک سفر می‌کند ضرورت امید آفرینی برای راه انداختن بسیج مردمی برای خلق حماسه ۲۸ خرداد یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده/ آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
کد خبر: 86926
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴

حضور کاروان عاشقان روح الله در بیت تاریخی امام خمینی (ره)

همزمان با سالگرد ارتحال جانسوز امام راحل کاروان عاشقان روح الله در مسير اراك به خمين برگزار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه اراک در حاشیه برگزاری مراسم کاروان عاشقان روح الله گفت: در این برنامه 500 نفر از عموم مردم شهر اراک در قالب کاروان عاشقان روح الله ، حجره طلبگی امام خمینی(ره) را گلباران و مسیر اراک به خمین حرکت با هدف گرامیداشت ایام ارتحال امام (ره) و تجدید میثاق با شهیدان شركت کردند.

وی افزود: شركت كنندگان در این کاروان، مسیر 110 كیلومتری اراك تا خمین را با حمل پرچم جمهوری اسلامی طی كرده و در بیت قدیمی امام راحل با ارزش های انقلاب تجدید میثاق كردند.

فرمانده سپاه اراک گفت: کاروان عاشقان روح الله گلزار شهدای چند روستای در مسیر را گلباران و عطرافشانی کرده و با خانواده شهدا معظم تجدید میثاق کردند.

حضرت امام خمینی ( ره ) در تاریخ ۲۰ جمادی‌الثانی سال ۱۳۲۰ قمری برابر با ۳۰ شهریور ۱۲۸۱ شمسی در بیت تاریخی خود در شهرستان خمین متولد شد و تا سن ۱۹ سالگی در این شهر زندگی كرد و سپس برای كسب علوم دینی به اراك عزیمت كرد.

بیت تاریخی امام( ره ) یكی از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی شهرستان خمین است كه چون نگینی بر تارك این شهر می‌درخشد و در ایام مختلف به‌ویژه تعطیلات نوروز و تابستان با استقبال مسافران همراه است

captcha
آخرین اخبار