چرا همتی و مهرعلیزاده در مناظره ها مورد اقبال مردم قرار نگرفتند؟ سپردن مشکلات به مسببان وضع موجود مثل سپردن درمان کرونا به ویروس کرونا است سخن نگاشت| کاندیداها در مناظره سوم انتخاباتی چه گفتند عکس نوشت/آقای رئیسی چرا از گرانی حرف می‌زنید؟ رئیسی: جای برخورد با فساد در دولت است/ زاکانی: دولت روحانی فاجعه تورمی ایجاد کرده است/ رضایی: جنگ زرگری ایجاد می‌کنند تا مشکلات دیده نشود کلید زدن، کلید واژه مشکوک «انتخاب حداقلی» توسط همتی/ رونمایی زاکانی از پررویی های نجومی رمز و بقای جمهوری اسلامی به حضور مردم در صحنه‌ها است بحرینی‌ها صدای کاتانچ را هم درآوردند/ وقتی عدالت در فوتبال آسیا مُرد! همتی هم صبح جمعه فهمید!/ دروغ ها و عذرخواهی های مکرر خزانه دار روحانی تمدید خودکار قرارداد اجاره‌نشین‌ها برای یکسال/ وام ودیعه مسکن برای تهران ۷۰ میلیون تومان تعیین شد
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۵
کد خبر: 86348
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹

کنایه فعال کارگری به سخنان اخیر زنگنه و پاداش نجومی اش در هپکو/ بعد از دولت به هپکو بیا!

میرناصری فعال کارگری هپکو در واکنش به اظهارات اخیر زنگنه که گفته بود «بعد از بازنشستگی باید روزی 12 ساعت کار کنم تا زندگیم بچرخد» عنوان کرد: «بعد از دولت به هپکو بیا، همان شرکتی که سال 86 بابت یکسال هیئت مدیره یک و نیم میلیارد به شما حقوق دادند!»

به گزارش دیار آفتاب؛ بیژن زنگنه وزیر نفت روز گذشته در حاشیه آیین امضای قرارداد توسعه میدان گازی فرزاد «ب» در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال وزیر شدن در دولت سیزدهم گفت: «در دولت بعدی اگر پیشنهاد ریاست جمهوری هم به بنده داده شود، قبول نمی‌کنم چه برسه به وزارت نفت. در دولت بعدی بنده از فعالیت‌های دولتی بازنشسته خواهم شد. بعد از بازنشستگی باید روزی 12 ساعت کار کنم تا زندگی زن و بچه ام بچرخد.»

این اظهارات زنگنه در بین کاربران فضای مجازی با واکنش هایی همراه شد در این بین میر ناصری فعال کارگری هپکو با اشاره به سبقه حضور پر حاشیه زنگنه در اوایل خصوصی سازی این شرکت در رأس هیئت مدیره هپکو، در واکنش به سخنان وزیر نفت در توییتی نوشت: « حاجی زیاد غصه نخور، مثل دوره قبلی بعد کناره گیری از دولت بیا هپکو، همون شرکتی که به قول نماینده مجلس در سال 86 بابت یکسال هیئت مدیریه شما در هپکو یک میلیارد و چهارصد میلیون حقوق بهتون دادن.»

موضوع دریافت پاداش نجومی زنگنه در زمان حضورش در هپکو نخستین بار در سال 98 توسط علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب مطرح شد، وی در این باره گفته بود: حامی اصلی آقای عطاریان در خرید هپکو آقای زنگنه بوده است. آقای زنگنه بعد از وزارت و بعد از فروش این شرکت به آقای عطاریان رئیس هیئت مدیره هپکوی اراک می شود و ایشان بر اساس مستندات، در راستای قرارداد مشاوره و خدمتی که به آقای عطاریان کرده است  ۱.۵ میلیارد تومان از هپکو پول می گیرد. این رقم را با ارز ۸۰۰ تومانی آن زمان اگر حساب کنیم، چیزی نزدیک به ۲ میلیون دلار می شود.

کریمی در خصوص ادامه دار بودن حمایت های زنگنه از عطاریان گفت: این حمایت به شکلی هم نبوده است که تمام شود. ایشان در سال ۹۵ نیز در اوج مشکلات هپکو که آقای عطاریان آن را نابود کرده بود باز هم از محل اعتبارت وزارت نفت، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان با این فرد برای تولید واگن در شرکت واگن سازی کوثر قرار داد بست. این نشان می دهد که این رفاقت و این حمایت هم چنان تداوم داشته است. اینکه می بینیم در جاهایی سازمان خصوصی سازی هیچ اقدامی علیه آقای عطاریان نمی کند، دلیلش همین است.

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس نیز در سال 99 بار دیگر به این موضوع اشاره کرده و گفته بود: ایشان(خریدار هپکو) در سال اول واگذاری آقای زنگنه را رئیس هیئت مدیره می‌گذارد که یک میلیارد و چهارصد میلیون فقط پاداش ایشان در یک سال است و آقای حجتی به همراه ۲۰ تن از معاونین سابق وزارت جهاد کشاورزی را این در شرکت به عنوان اعضا هیئت مدیره شرکت‌های اقماری منصوب می‌کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار