چرا همتی و مهرعلیزاده در مناظره ها مورد اقبال مردم قرار نگرفتند؟ سپردن مشکلات به مسببان وضع موجود مثل سپردن درمان کرونا به ویروس کرونا است سخن نگاشت| کاندیداها در مناظره سوم انتخاباتی چه گفتند عکس نوشت/آقای رئیسی چرا از گرانی حرف می‌زنید؟ رئیسی: جای برخورد با فساد در دولت است/ زاکانی: دولت روحانی فاجعه تورمی ایجاد کرده است/ رضایی: جنگ زرگری ایجاد می‌کنند تا مشکلات دیده نشود کلید زدن، کلید واژه مشکوک «انتخاب حداقلی» توسط همتی/ رونمایی زاکانی از پررویی های نجومی رمز و بقای جمهوری اسلامی به حضور مردم در صحنه‌ها است بحرینی‌ها صدای کاتانچ را هم درآوردند/ وقتی عدالت در فوتبال آسیا مُرد! همتی هم صبح جمعه فهمید!/ دروغ ها و عذرخواهی های مکرر خزانه دار روحانی تمدید خودکار قرارداد اجاره‌نشین‌ها برای یکسال/ وام ودیعه مسکن برای تهران ۷۰ میلیون تومان تعیین شد
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۸
کد خبر: 86308
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲

وقتی رحمانی فضلی به خاطر سوگیری حمایت از لاریجانی برکنار شد

رحمانی فضلی طی سال های گذشته همواره همراه علی لاریجانی بوده است، تا جایی که در سال ۸۴ و در زمان تصدی پست ریاست ستاد انتخابات صدا و سیما، بدلیل سوگیری به نفع لاریجانی، توسط ضرغامی رئیس وقت صدا و سیما برکنار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحمانی فضلی وزیر کشور حسن روحانی و برگزار کننده اصلی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است. 

اما او قبل از اینکه وزیر کشور روحانی باشد که بود؟ 

قبل از معرفی وزیر کشور در دولت روحانی افراد مختلفی برای این جایگاه در معرض انتخاب بودند که عمدتاً منتسب به جناح اصلاح طلب شناخته می شدند اما به یکباره معرفی رحمانی فضلی نزدیکترین مدیر به علی لاریجانی اسباب تعجب سیاسیون شد بعدها گفته شد که لاریجانی در مجلس شرط حمایت تام و تمام از دولت روحانی را انتصاب رحمانی فضلی به وزارت کشور قرار داده است.

رحمانی فضلی از افراد نزدیک به علی لاریجانی است، که معاونت وی در شورای عالی امنیت ملی و اغلب پست‌های دولتی وی در همراهی با علی لاریجانی بوده‌است. او در جریان انتخابات ریاست جمهوری نهم در سال ۱۳۸۴ ریاست ستاد انتخابات صدا و سیما را برعهده داشت و شائبه سوگیری او به نفع علی لاریجانی، بارها سبب انتقاد از وی شد. و نهایتاً به همین دلیل توسط ضرغامی کنار گذاشته شد.

در ادامه برخی از مسئولیت های که رحمانی فضلی در همراهی با لاریجانی داشته به شرح زیر است:

قائم مقام سازمان صدا و سیما

معاون برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان صدا و سیما

معاون سیاسی سازمان صدا و سیما

نماینده سازمان صدا و سیما در شورای عالی انقلاب فرهنگی

نماینده سازمان صدا و سیما در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا

نماینده صدا و سیما در شورای هماهنگی پروژه شهرهای سالم، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

 رئیس حوزه خبر اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در سال ۱۳۸۲

رئیس دوره نهم ستاد انتخابات ریاست جمهوری سازمان صدا و سیما ۱۳۸۵

و قائم مقام و معاون فرهنگی رسانه‌ای و اجتماعی شورای عالی امنیت ملی به مدت ۱۸ ماه از سال ۸۶، موارد بالا تنها برخی از مسئولیت های رحمانی فضلی می باشد.

اینها بخشی از مسئولیت‌های مستقیمی است که علی لاریجانی در طی این سال ها به رحمانی فضلی داده و نهایتاً با یک بده بستان با روحانی او را به عنوان وزیر کشور منصوب کرد.

حالا رحمانی‌فضلی در قامت وزیرکشور و به عنوان بازوی راست علی لاریجانی برگزار کننده انتخاباتی است که رئیس قدیمی او یک طرف ماجرا قرار دارد  بنابراین نهادهای نظارتی مانند شورای نگهبان و مجلس با توجه به سابقه سوگیری رحمانی‌فضلی در حمایت از لاریجانی در انتخابات‌های گذشته باید با حساسیت و دقت بیشتری نسبت به این موضوع تدبیر کنند. نه اینکه رحمانی‌فضلی بتواند اقدام خاصی انجام دهد عمل ممکن است با استفاده از این روابط امکانات و یا شرایط ویژه تری برای علی لاریجانی مهیا شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار