گرفتن پول زور از مردم به روش قلدرها/ پارکینگ‌های تهران زیر ذره بین تعزیرات دروغ‌پراکنی رسانه‌های معاند برای ایجاد التهاب/ در مقابل اخبار کذب چه کنیم؟ طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند فروغی با قدرت تمرین کرد و بهترین نتیجه را گرفت/ جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد طلای فروغی افتخار بزرگی برای کشور است/ بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود طلای «فروغی» جانی دوباره به رشته تیراندازی بخشید وحشت اسرائیل از بروز پدیده «نصرالله دوم» در غزه/ با یحیی السنوار رییس دفتر سیاسی حماس آشنا شوید +عکس واکنش ایران به مداخله کمیسر عالی حقوق بشر درباره وقایع خوزستان به نوکری مردم افتخار می‌کنیم/۱۵ مرکز درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت مردم‌ آرزوی هر ورزشکاری کسب مدال المپیک است / فروغی با کسب مدال طلای المپیک برای ایران افتخار آفرید
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
کد خبر: 86155
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

پنج کمیته تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد

کریمی گفت: پنج کمیته تخصصی شهدا و اشخاص، جغرافیا، فرهنگی، اجتماعی و نظامی تشکیل شده که در راستای نظارت بر محتوای کمیته ها سه کارگروه نظارت تشکیل شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس است استان مرکزی از سال های گذشته برای این مسئله برنامه ریزی های جدی انجام داده است.

وی افزود: از شش سال گذشته با تشکیل ستاد پیشینه رزم استان مرکزی بازخوانی و تبیین نقش استان مرکزی در دفاع مقدس آغاز شد و بسیاری از علاقمندان با توجه به علاقمندی و دغدغه ای که داشتند در این ستاد مشغول شدند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: با تشکیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی فعالیت در راستای بازخوانی و تبیین نقش استان در دفاع مقدس شکل جدیدی به خود گرفت و کار به شکل ویژه ای دنبال شد که بیش از ۱۸ اجلاسیه تخصصی و یک هزار برنامه فرهنگی در راستای کنگره در سال ۹۸ برگزار شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته با تشکیل ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فعالیت ها با محوریت کنگره شهدا ادامه پیدا کرد و استان مرکزی توانست بیش از ۵ هزار برنامه در این راستا برگزار کند.

کریمی با بیان اینکه در سالجاری برنامه های مرتبط با دفاع مقدس در دو بعد تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس و ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت دنبال می شود،گفت: در راستای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان پیشرفت های بسیار خوبی انجام شده که تهیه بیش از ۶۲۵ مدخل تنها بخشی از اقدامات است.

وی گفت: نقش کلیه اقشار ، نهادها ،اماکن ، دستگاه ها و گروه های مردمی در دانشنامه دفاع مقدس به طور ویژه بررسی می شود که در این راستا سلسله جلسات تخصصی با دستگاه ها و گروه های زیادی برگزار شده است. 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: شورای عالی دانشنامه استانی دفاع مقدس با حضور اساتید دانشگاه ها و پیشکسوتان دفاع مقدس تشکیل شده که ریاست آن بر عهده فرمانده سپاه روح الله است.

وی ادامه داد: همچنین پنج کمیته تخصصی شهدا و اشخاص، جغرافیا، فرهنگی، اجتماعی و نظامی تشکیل شده که در راستای نظارت بر محتوای کمیته ها سه کارگروه نظارت تشکیل شده است.

کریمی گفت: کارگروه های نظارت در بخش های محتوایی ، علمی و ادبی فعالیت می کنند که در بخش محتوایی برای جلوگیری از تحریف ، در بخش علمی برای ساختار دایره المعارفی و برای اقدامات ویراستاری کارگروه ادبی مشغول به فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: جلسات دانشنامه دفاع مقدس به طور منظم در هفته برگزار می شود و انتظار داریم با مشارکت و یاری دستگاه های فرهنگی و خصوصا رسانه ها بتوانیم در راستای تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس موفق عمل کنیم و بار دیگر افتخاری دیگر برای استان مرکزی که مرکز شهادت محسوب می شود به ثبت برسانیم.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار