چرا همتی و مهرعلیزاده در مناظره ها مورد اقبال مردم قرار نگرفتند؟ سپردن مشکلات به مسببان وضع موجود مثل سپردن درمان کرونا به ویروس کرونا است سخن نگاشت| کاندیداها در مناظره سوم انتخاباتی چه گفتند عکس نوشت/آقای رئیسی چرا از گرانی حرف می‌زنید؟ رئیسی: جای برخورد با فساد در دولت است/ زاکانی: دولت روحانی فاجعه تورمی ایجاد کرده است/ رضایی: جنگ زرگری ایجاد می‌کنند تا مشکلات دیده نشود کلید زدن، کلید واژه مشکوک «انتخاب حداقلی» توسط همتی/ رونمایی زاکانی از پررویی های نجومی رمز و بقای جمهوری اسلامی به حضور مردم در صحنه‌ها است بحرینی‌ها صدای کاتانچ را هم درآوردند/ وقتی عدالت در فوتبال آسیا مُرد! همتی هم صبح جمعه فهمید!/ دروغ ها و عذرخواهی های مکرر خزانه دار روحانی تمدید خودکار قرارداد اجاره‌نشین‌ها برای یکسال/ وام ودیعه مسکن برای تهران ۷۰ میلیون تومان تعیین شد
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۲
کد خبر: 86009
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
شهردار اراک:

80 درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند

بیاتیان اظهار کرد: از آنجا که 80 درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند لذا، شهرداری اراک بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر در سال 1400، در نظر دارد تا هر ماه یارانه این بخش را در اولویت پرداخت قرار دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بیاتیان شهردار اراک گفت:  با توجه به اینکه بهره برداران بخش خصوصی اتوبوسرانی بیشترین آسیب را از شرایط به وجود آمده ناشی از کرونا، متحمل شده و همچنین با هزینه های بالای نگهداری، تامین قطعات یدکی و استهلاک اتوبوس ها مواجه هستند، لذا به جهت حمایت از ادامه فعالیت این ناوگان، یارانه فروردین ماه بخش خصوصی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک واریز شد.

بیاتیان اظهار کرد: از آنجا که 80 درصد از ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک فرسوده هستند لذا، شهرداری اراک بر اساس بودجه مصوب شورای اسلامی شهر در سال 1400، در نظر دارد تا هر ماه یارانه این بخش را در اولویت پرداخت قرار دهد تا با کمک های حمایتی، خللی در روند خدمت رسانی به شهروندان در حوزه حمل و نقل عمومی وارد نشود.

وقتی با اتوبوس‌های فرسوده بدون استاندارد رو به رو هستیم نتیجه آن آلودگی هوا و نارضایتی شهروندان خواهد بود البته نه تنها در اراک بلکه در بسیاری از کلانشهرها با این موضوع رو به رو هستیم که در این راستا سازمان شهرداری‌ها و وزارت کشور تدابیری را اتخاذ کرده که بتوان از طریق خرید اوراق مشارکت تعدادی اتوبوس وارد چرخه ناوگان کرد تا شهرها به اندازه کافی اتوبوس نو و دارای استاندارد در اختیار داشته باشند.

در اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه سال 1400 با توجه به شرایط کرونایی، ناوگان اتوبوسرانی به حالت تعطیل و نیمه تعطیل در آمد که حتی کرایه‌های دریافتی از هزینه سوخت اتوبوس‌ها هم کمتر بود به طوری که اردیبهشت ماه به دلیل رعایت موارد بهداشتی استفاده از اتوبوس‌ها کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار