سید ابراهیم رئیسی از جعبه و ساک طلای کدام مدیر بانک مرکزی گفت + تصویر واقعی «محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند وزارت جهاد باید برای واردات علوفه و نهاده مورد نیاز اقدام کند/ خسارت خشکسالی بیش از 40 هزار میلیارد تومان است/خرید تضمینی دام عکس نوشت| هیچ شخصی حق ندارد در تبلیغات انتخاباتی دیگران را تضعیف یا توهین یا علیهش افشاگری کند لیست بدهکاران به ملت / ورود به فاز «صدا و سیمای تعاملی» / کانال جهانی‌شدن انیمیشن ایرانی جام جهانی، فدای جام حذفی! / قلبی که ۵ دقیقه از تپش ایستاد / دربی جدیدی در راه است رهبر معظم انقلاب، روز چهارشنبه با مردم سخن می‌گویند وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی فردا به اراک سفر می‌کند ضرورت امید آفرینی برای راه انداختن بسیج مردمی برای خلق حماسه ۲۸ خرداد یک‌هزار و ۱۹۲ شعبه اخذ رای در استان مرکزی پیش بینی شده/ آب شرب ۴۵ روستای استان با تانکر تامین می‌شود
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
کد خبر: 85971
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
رژیم صهیونیستی رو به اضمحلال؛

توطئه ها؛ مسلمانان را از مسئله فلسطین غافل نخواهد کرد/ روز قدس، روز همصدایی با مظلومان و تأکید بر آرمان آزادی

مراسم روز قدس صرفا یک آئین تشریفاتی نیست چراکه سال هاست در روز این روز جهانی ملت های مسلمان از یک سو پیوند ناگسستنی فلسطین، بیت المقدس و قدس شریف را با دنیای اسلام مورد تأکید قرار می دهند و از سوی دیگر اندیشه و آرمان آزادسازی قدس از چنگال صهیونیست ها را در میان مسلمین و همه آزادگان جهان جان تازه ای می بخشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در شانزدهم مرداد سال 1358، یعنی تقریباً هفت ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پیامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را «روز قدس» نامیدند و از آزادی خواهان جهان به خصوص مسلمانان دعوت کردند در همبستگی با ملت ستمدیده فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی که یک رسالت دینی و انسانی است، راهپیمایی کنند.

هدف و خط اصلی امام خمینی (ره) مقابله و مقاومت در برابر مستکبران بود و در همین راستا بزرگترین دغدغه ایشان آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم فلسطین از چنگال رژیم غاصب صهیونیستی بود.

حالا سال هاست که در روز جهانی قدس ملت های مسلمان از یک سو پیوند ناگسستنی فلسطین، بیت المقدس و قدس شریف را با دنیای اسلام مورد تأکید قرار می دهند و از سوی دیگر اندیشه و آرمان آزادسازی قدس از چنگال صهیونیست ها را در میان مسلمین و همه آزادگان جهان جان تازه ای می بخشند، بر همین اساس مراسم روز قدس صرفا یک آئین تشریفاتی نیست.

تلاش نافرجام رژیم صهیونیستی برای بحران سازی در منطقه و فراموشی مسئله فلسطین

اگرچه امروز بخش هایی از جهان اسلام درگیر وقایعی سخت و وقایع خونبار است؛ هرچند شدت خشونت و کشتار کودکان، زنان و غیر نظامیان در یمن به جریان هرروزه زندگی مسلمانان این کشور بدل شده است؛ هر چند صباح، اخبار و تصاویر انفجارهای هولناک تروریستی در لبنان، افغانستان، و ... و سرکوب و خشونت علیه مسلمانان در هند و برخی مراکز جهان دل های جهانیان را به درد می آورد؛ اما این رخدادهای غم انگیز، هرگز مسلمانان آزاده را از فلسطین به عنوان مسئله و اولویت اول جهان اسلام غافل نخواهد کرد.

 بدون تردید همه این جنگ افروزی ها و جنایات در منطقه تکه های پازلی است که صهیونیست ها به دنبال تکمیل آن هستند و تصویر شوم نهایی آن فراموشی اصل اشغالگری، پذیرفتن موجودیت جعلی اسرائیل، تنها‌ شدن ملت مظلوم و محصور فلسطین و جدا شدن نخستین قبله، دومین مسجد و سومین حرم شریف مسلمانان از پیکره جهان اسلام خواهد بود.

در حالی که زمانی فلسطین در مرکز ثقل تحولات منطقه و جهان اسلام قرار داشت  رژیم صهیونیستی با ایجاد گستره بحران‌ها در منطقه غرب آسیا تلاش کرد تا مسئله فلسطین را از اولویت انداخته و از متن به حاشیه براند و واضح بود که بحران‌های منطقه نمی‌تواند اتفاقی باشد و یکی از عواملی که نقش رژیم صهیونیستی را در شکل‌گیری بحران‌های منطقه‌ای نشان می‌دهد این است که این بحران‌ها تماما به نفع این رژیم تمام شده و حداقل فضای تنفسی را برای این رژیم فراهم کرد و کار به جایی رسید که عربستان به عنوان مدعی رهبری جهان اسلام و خادم حرمین شریفین دست دوستی به سمت اسرائیل دراز کرد و علت آن را برقراری موازنه در برابر ایران می‌کند.

با این حال هر سال با توجه به تحولاتی که در داخل سرزمین های اشغالی فلسطین،یا منطقه و حتی در جهان در ارتباط با مسئله فلسطین روی می‌دهد ،به روز جهانی قدس رنگ و بوی تازه‌ای می‌بخشد.

نمی توان حرف از آرمان آزادی قدس زد اما یادی از سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی نکرد، مردی که به واقع شهید قدس بود و هیچگاه از ذره ای از مجاهدت برای احقاق حق ملت مظلوم فلسطین پا پس نکشید، حاج قاسم سلیمانی در ۹ خرداد ۱۳۹۸ و در آستانه روز قدس رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری، سردار سلیمانی در صفحه توئیتر خود با هشتگ #روز_قدس نوشت: صحنه‌های دردناکی که در فلسطین شاهد هستیم، قلب ما را به درد می‌آورد و سینه را آکنده از غم می‌نماید، غمی که درون خود یک خشم عمیق را نهفته دارد. خشمی که در وقت مناسب آن را بر سر صهیونیست‌های مجرم خواهیم ریخت.

حال روز قدس برای دومین سال بدون حضور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار خواهد شد، اما مسئله فلسطین و تلاش برای آزادسازی قدس شریف از چنگ اشغالگران صهیونیست آرمانی است که به قول شهید سلیمانی خشمی عمیق را در دل مسلمانان نهفته کرده و این خشم در وقت مناسب بر سر صهیونیست‌ها ریخته خواهد شد.

قدس قبله اول مسلمین و قطعه ای از پیکره‌ی مسلمانان است

حجت الاسلام سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس از سوی امام خمینی(ره)، گفت: قدس قبله اول مسلمین و قطعه ای از پیکره‌ی مسلمانان است که با ظلم و خونریزی صهیونیست ها غصب شده است و نمی توان در برابر جدا شدن این قطعه خاک از مسلمانان، سکوت کرد.

وی افزود: اگر تا به حال تمام مسلمانان عالم در برابر تجاوز صهیونیست ها به قدس می ایستادند، این تجاوز وحشیانه تا به امروز به طول نمی انجامید. این عدم همدلی مسلمانان از سوی حکام آنان نشئت می گیرد و در این سال ها شاهدیم که برخی حکام کشورهای اسلامی برای ارتباط با رژیم قدار صهیونیستی مسابقه می دهند که باعث تعجب و تاسف می شود.

سلیمی ادامه داد: اگر حکام منطقه تصور می کنند که با این اقدامات خود می توانند از فروپاشی این رژیم جلوگیری کنند تلقی کاملا اشتباه و غلطی دارند؛ چرا که این رژیم به زودی فرو خواهد پاشید.

این نماینده مجلس با اشاره به حملات گسترده این روزها به تاسیسات حساس رژیم صهیونیستی، گفت: انفجار در نزدیکی تاسیسات هسته ای دیمونا یا انفجار در کارخانه اسلحه سازی نشان می دهد این اهریمن غاصب، سست تر از چیزی است که تصور می شود.

قدس به زودی آزاد خواهد شد روند فروپاشی اسرائیل آغاز شده است

سلیمی تصریح کرد: در حالی که تا چند سال پیش مبارزان فلسطینی با سنگ از خودشان دفاع می کردند ولی امروز شاهدیم که غزه با موشک از خودش دفاع می کند. حتما روند مسلح شدن فلسطینیان با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت و اگر رژیم صهیونیستی تا چندی پیش تصور می کرد می تواند سرزمین های بیشتری را غصب کند، امروز در حال کشیدن دیوار بتنی در اطراف خود است. البته نباید خیال کنند که ساخت چنین دیوارهایی می تواند آنان را از گزند حوادث مصون بدارد.

وی خاطرنشان کرد: قدس به زودی آزاد خواهد شد و روند آزادسازی آن و روند فروپاشی اسرائیل آغاز شده است. باید همت همه جانبه ای از سوی مسلمانان صورت بگیرد تا با به زودی شاهد آزادسازی این سرزمین از دست اشغالگران باشیم.

تحولات مهم منطقه و اهمیت دوچندان روز قدس امسال

 روز جهانی قدس امسال در شرایطی برگزار می شود که منطقه و فلسطین شاهد تحولات مهمی هستند؛ تحولاتی که به نحوی بر ابعاد و تبعات این مراسم جهانی تاثیرگذار خواهد بود.

در سطح داخلی، رژیم صهیونیستی یکی از بدترین شرایط خود را طی 73 سال گذشته سپری می کند، این رژیم همچنان با خلا سیاسی و بی دولتی مواجه است و حوادث امنیتی مانند شلیک موشک به نزدیکی تاسیسات اتمی دیمونا و انفجار در مراکز حساس امنیت پوشالی این رژیم را متزلزل کرده است.

خنثی کردن توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در عادی سازی روابط با برخی از کشورهای عربی هم از دیگر موضوعاتی است که اهمیت بیش از پیش روز قدس امسال را نمایان می سازد.

اما از هر نظر که به مسئله فلسطین نگاه شود اهمیت و ضرورت حمایت از فلسطین به عنوان یک وظیفه انسانی، اسلامی و ملی نه تنها کم نشده بلکه در مقایسه با گذشته به مراتب افزایش یافته است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار