ابراهیمی: شانس بزرگ تیم ملی فوتبال در تعدد لژیونرهاست/ برای پیروزی مقابل عراق به آمادگی روانی نیاز داریم مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات چگونه است؟ زاکانی: یک تار موی کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دهم/ با مفاسد اقتصادی مبارزه می‌کنم/ ‌اداره کشور از تهران اندیشه غلطی است‌ صعود مسکن و سقوط بورس حاصل بی‌تدبیری‌ها هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم ایرانی‎ ها با رفتن من جشن می‎ گیرند زاکانی : ۵ نامزد جریان انقلاب تصمیم انقلابی بگیرند/ رای مردم را دچار تشتت نکنیم «نفتالی بنت»: برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین چالش برای ما است سید ابراهیم رئیسی از جعبه و ساک طلای کدام مدیر بانک مرکزی گفت + تصویر واقعی «محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
کد خبر: 85957
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

گاف دولت در کاهش زودهنگام قیمت دلار و طلا؟ / دم خروس فشارهای اقتصادی دوساله بیرون زد؟

طی سالهای اخیر برخی از کارشناسان معتقد بودند که افزایش برخی قیمتها و یا کمبود برخی کالا ها ناشی از سوء تدبیرهای عامدانه در برخی لایه های دولت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی سالهای اخیر برخی از کارشناسان معتقد بودند که افزایش برخی قیمتها و یا کمبود برخی کالا ها ناشی از سوء تدبیرهای عامدانه در برخی لایه های دولت است. 

 این احتمالات با اظهار نظر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور که گفته بود بالا بردن قیمت دلار کار دولت بوده بیشتر به یقین نزدیک شد. اما پایین آمدن قیمت دلار و طلا آن هم بیشتر از آنچکه حباب روانی ارزیابی شود، در بزنگاه های سیاسی ماجرا را بیشتر مشکوک می کند.

این موضوع برای مردم ملموس است که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و اکنون قبل از تمام شدن مذاکرات وین دلار و طلا بیش از آنچکه تاثیر روانی ارزیابی شود، رو به کاهش می گذارد آنهم بدون اینکه تحریمی لغو شده باشد یا تغییری در مبادلات پولی و بانکی اتفاق افتاده باشد!

کاهش قیمت دلار در این روزها اتفاق خوبی است اما سوال مهم اینجاست: آیا فشار اقتصادی دوساله در سالهای اخیر و قربانیان مادی و معنوی که داشته است مصنوعی بوده و دولت، مردم را بازیچه اهداف سیاسی قرار داده است؟

به نظر می رسد این موضوع نیاز فوری به بررسی و راستی آزمایی قضایی دارد.

انتهای پیام؛

captcha
آخرین اخبار