ابراهیمی: شانس بزرگ تیم ملی فوتبال در تعدد لژیونرهاست/ برای پیروزی مقابل عراق به آمادگی روانی نیاز داریم مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات چگونه است؟ زاکانی: یک تار موی کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دهم/ با مفاسد اقتصادی مبارزه می‌کنم/ ‌اداره کشور از تهران اندیشه غلطی است‌ صعود مسکن و سقوط بورس حاصل بی‌تدبیری‌ها هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم ایرانی‎ ها با رفتن من جشن می‎ گیرند زاکانی : ۵ نامزد جریان انقلاب تصمیم انقلابی بگیرند/ رای مردم را دچار تشتت نکنیم «نفتالی بنت»: برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین چالش برای ما است سید ابراهیم رئیسی از جعبه و ساک طلای کدام مدیر بانک مرکزی گفت + تصویر واقعی «محسن رضایی» برنامه‌های خود برای استان مرکزی را تشریح می‌کند
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
کد خبر: 85935
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

آزاد شدن 15 زندانی جرائم غیرعمد به همت بسیج در راستای نهضت کمک مومنانه

عسگری گفت: در راستای نهضت کمک مومنانه ۱۵ زندانی بدهی های آنها با تکیه بر ظرفیت های اقشاری بسیج و هدایت های سپاه روح الله پرداخت و از زندان آزاد شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد رضا عسگری جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عصر امروز در نشست نهضت آزاد سازی زندانیان با اولویت جرائم غیر عمد(قرارگاه مرکزی شهید سلیم قنبری) به شکل ویدئو کنفرانسی با حضور سردار سید قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: یکی از اقدامات خداپسندانه در بسیج و سپاه آزادی زندانیان غیرعمد است که از سال های قبل شروع شده و در طی یک سال گذشته و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری در نهضت کمک مومنانه این اقدام شتاب بیشتری به خود گرفته است.

وی افزود: توجه به کرامت انسان و رفع مشکلات افرادی که به دلیل عدم تمکن مالی دچار مشکلاتی شده اند مهمترین رویکرد بسیج در آزادی زندانیان است که قطعا این اقدام می تواند آثار و برکات فراوانی برای جامعه داشته باشد.

عسگری اظهار کرد: نجات افرادی که مشکلات مالی برای آنها ایجاد شده و تلاش برای باز اجتماعی شدن آنها علاوه بر اینکه می تواند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی موثر واقع شود می تواند در تولید و اقتصاد کشور نیز موثر واقع شود.

وی بیان کرد: بسیج و سپاه در استان مرکزی در طی سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در راستای آزادی زندانیان انجام داده که برکات فراوانی داشته و در واقع اقدامات برای آزادی زندانیان در دو بعد فرهنگی و عملیاتی انجام شد.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: از جمله اقدامات فرهنگی که برای آزادسازی زندانیان انجام شد ترویج فرهنگ صلح، سازش، ازخودگذشتگی و ایثار است که ترویج و توسعه این فرهنگ برای جامعه یک ضرورت محسوب می شود و همه باید تلاش کنیم تا فراگیر شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشگی که یکی از شاخصه های آن صلح وسازش است،گفت: این کار نیاز به کارهای بنیادین فرهنگی دارد و لازم است همه در این راستا مشارکت وهم افزایی داشته باشند.

جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: همچنین اقدام عملیاتی که برای آزادسازی زندانیان در استان مرکزی انجام شد پرداخت بدهی های زندانیان بود که در این راستا همه ظرفیت ها پای کار آمد و اقدامات خوبی انجام گرفت که در ماه مبارک رمضان امسال بدهی ۳ زندانی غیر عمد پرداخت شد که مجموع رقم آنها بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در مجموع و در راستای نهضت کمک مومنانه ۱۵ زندانی بدهی های آنها پرداخت شد که این کار با تکیه بر ظرفیت های اقشاری بسیج و هدایت های سپاه روح الله انجام شد.

عسگری گفت: اقشار بسیج ظرفیت های بسیار گسترده ای دارند که خوشبختانه امروز شاهد انجام فعالیت های گسترده در سایر عرصه ها توسط بسیج هستیم و آزادی زندانیان غیرعمد نیز یکی از اقداماتی است که باید با کمک مردم و خیرین بیشتر مورد توجه باشد.

وی خاطر نشان کرد: آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد در اقتصاد کشور بسیار اثرگذار است چرا که یک زندانی به جای اینکه برای آن سرانه و هزینه های نگه داری در زندان انجام شود میتواند در بیرون از زندان به تولید و اقتصاد کشور کمک کند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار