فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸
کد خبر: 85892
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴

ثبت نام دانش آموزان الکترونیکی می‌شود/ راه اندازی سامانه «پادا» از ابتدای خرداد

مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش از انجام ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از طریق سامانه پادا از اول خرداد خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛محمد حبیبی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش درباره کارایی سامانه سیدا و مشکلاتی در کارایی این سامانه وجود داشت، اظهار کرد: سامانه سیدا، سامانه یکپارچه دانش آموزی است که از دی سال گذشته فعالیتش آغاز شد و با توجه به پیچیدگی‌ها و تغییراتی که در نظام آموزشی داشتیم ابتدای فعالیت این سامانه مشکلاتی وجود داشت، اما به تدریج این مشکلات رفع شده است.

او ادامه داد: به دنبال ایجاد پرونده الکترونیکی دانش آموزان، ثبت نام اینترنتی دانش آموزان هم از همین طریق و درگاه جدیدی به نام پادا انجام خواهد شد.

به گفته مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش سامانه پادا مخفف پرونده الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد برای ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان آغاز به کار خواهد کرد.

حبیبی بیان کرد: البته برای سهولت کار و رفاه خانواده‌ها، دوره‌های آموزشی کارکردن با این سامانه برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است که از طریق شبکه شاد بارگزاری می‌شود و قابل دسترسی خواهد بود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شبکه شاد فاز‌های تکمیلی خواهد داشت یا خیر، گفت: این شبکه تازه متولد شده است و هنوز تا بلوغ فاصله دارد بر همین اساس همچنان برای تکمیل و توسعه آن برنامه‌ریزی داریم و در تابستان کار‌های جدیدی خواهیم داشت.

او تصریح کرد: شبکه شاد، مهر ۱۴۰۰ کامل‌تر از قبل خواهد بود و برنامه‌های تکمیلی جدیدی برای آن در نظر گرفتیم همچنین حدود ۲ هزار نفر از راهبران آموزشی بر راهبری و نظارت کار شاد اهتمام دارند و پاسخ‌های احتمالی کاربران این شبکه را پاسخگو خواهند بود.

حبیبی درباره برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمان بیان کرد: سال گذشته برای معلمان دوره‌های آموزشی داشتیم و در مهر ۹۹ این دوره کامل شد البته با توجه به اینکه روند آموزش توقف ناپذیر است دوره آموزشی برای سال تحصیلی آینده هم داریم.

انتهای پیام/

captcha