ایران جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
کد خبر: 85870
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
پژمانفر:

تقسیم تحریم‌ها به دوران ترامپ و غیر ترامپ، بازی آمریکاست/ ورود کمیسیون اصل ۹۰ به دستور کار مذاکرات وین

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تقسیم بندی تحریم ها برای لغو برخی از آنها و باقی ماندن برخی دیگر شیطنت تازه آمریکایی هاست گفت: دولت حق ندارد در این باره تصمیم جدیدی بگیرد؛ این اقدام خلاف قانون و خلاف مصوبه مجلس است.

به گزارش دیار آفتاب؛ «نصرالله پژمانفر»، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران که بارها مطرح شده است لغو کامل تحریم ها و راستی آزمایی برای بازگشت به تعهدات برجامی است گفت: بنابر مصوبه قانونی مجلس، خروج از پروتکل الحاقی را انجام دادیم و دولت حق ندارد در این موضوع تعهد جدیدی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه دولت موظف است برای هر تصمیم و اقدامی در این زمینه با مجلس هماهنگ بوده تا مجلس نظر نهایی خود را علام کند ادامه داد: براساس مصوبه مجلس باید تمامی تحریم ها برداشته شود؛ تقسیم بندی تحریم ها به تحریم های دوران ترامپ و قبل از آن بازی جدید آمریکا برای فرار از تعهدات برجامی خود است.

پژمانفر با اشاره به اینکه تقسیم بندی تحریم ها برای لغو برخی از آنها و باقی ماندن برخی دیگر شیطنت تازه آمریکایی هاست تاکید کرد: دولت حق ندارد در این باره تصمیم جدیدی بگیرد این اقدام خلاف قانون و خلاف مصوبه مجلس است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه اگر کسانی در دولت یا دستگاه دیپلماسی و یا دولت بخواهند چنین تصمیمی بگیرند مجلس در برابر آنها خواهد ایستاد عنوان کرد: این تعهدات غیر قانونی است و با توجه به اینکه روزهای پایانی مسئولیت دولت است چنین تعهداتی وجه قانونی نخواهد داشت.

نماینده مردم مشهد در مجلس خاطرنشان کرد: با کسانی که تعهدات خارج از قانون به طرف های غربی در مذاکرات بدهند برخورد قانونی خواهیم کرد؛ کمیسیون اصل 90 به طرز کار غلط مذاکرات حتما ورود خواهد کرد و برای آن پرونده تشکیل خواهد داد.

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار