آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۶
کد خبر: 85840
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

طرح شهید سلیمانی بسیج عمومی برای مقابله با کرونا را رقم زد

جمالیان گفت: خوشبختانه طرح شهید سلیمانی توانست بسیج عمومی برای مقابله همه جانبه را رقم بزد و با اقدامات هدفمند و محله محوری که توسط بسیجیان انجام شد توانست بیماری را به شکل نقطه ای کنترل کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: پیوند کادر درمان، مدافعان سلامت و دانشگاه علوم پزشکی با بسیج و تفکر بسیجی یک پیوند ناگسستنی و جدانشدنی است وخوشبخانه کادر درمان در طی این ایام با روحیه بسیجی و جهادی توانستند عملکرد مناسبی از خود برجای بگذارند و خوش درخشیدند.

جمالیان اظهار کرد: طرح مزین به نام مبارک شهیدحاج قاسم سلیمانی که در راستای مقابله و کاهش آسیب های همه جانبه بیماری کرونا اجرا شد توانست موفقیت ها و دستاوردهای بسیاری کسب کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طرح شهید سلیمانی توانست بسیج عمومی برای مقابله همه جانبه را رقم بزد و با اقدامات هدفمند و محله محوری که توسط بسیجیان انجام شد توانست بیماری را به شکل نقطه ای کنترل کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طرح شهید سلیمانی توانست کارکردهای مختلف بسیج را نشان دهد و امروز در گام پنجم طرح شهید سلیمانی علاوه بر توجه به ظرفیت های طرح که در گذشته استفاده میشده، بنا داریم برای اجرای واکسیناسیون عمومی از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.

جمالیان اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی در کنار دستاوردها و زیرساخت هایی که در حوزه سلامت ایجاد کرد توانست کمبود نیرو در حوزه بهداشت را جبران کند و این مسئله باعث شد فعالیت مراکز بهداشت افزایش چشمگیری داشته باشند.

وی ادامه داد: شاخصه رصد و شناسایی با رویکرد بیمار یابی فعال و قرنطینه های هدفمند ، شاخصه حمایتی با پشتیبانی هایی که از بیماران شد و شاخصه نظارتی از نقاط بسیار برجسته طرح شهید سلیمانی است که توانست کمک های زیادی انجام دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نهضت کمک مومنانه که از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی اتفاق افتاد و در طرح شهید سلیمانی به شکل محله محور انجام شد توانست بخشی از آسیب های خانواده ها را کاهش دهد و برکات طرح شهید سلیمانی از ابتدای شروع تاکنون به وضوح دیده می شود .

جمالیان افزود: در فاز پنجم طرح شهید سلیمانی تیم های رصد و شناسایی با شدت بیشتری فعالیت می کنند و این فعالیت در مناطق حاشیه نشین و پر تراکم با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: خوشبختانه امروز وفاق و همدلی خوبی بین بسیج و سپاه با دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت وجود دارد و طرح شهید سلیمانی این وحدت و هم افزایی را افزایش داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: وضعیت استان مرکزی امروز به وضعیت پایداری رسیده و بیماران سرپایی تاحدودی کاهش پیدا کرده اند ولی بستری ها در این هفته کاهش پیدا نکرده اما انتظار داریم در هفته آینده بستری ها کاهش پیدا کند و الحمدلله در مورد فوتی ها حدود ۹ درصد کاهش را شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت بیمارستان ها کمی خالی تر شده امکان ارائه خدمات درمانی بیشتر در سطح استان وجود دارد و کادر درمان همچنان با روحیه و انگیزه کافی برای خدمت رسانی به مردم در صحنه حضور دارند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار