آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۵
کد خبر: 85737
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
شهید شاخص شهرستان خنداب؛

ولایت مداری بارزترین ویژگی شهید «محمدی جو» بود

شهید «محمدی جو» از شهدای شاخص شهرستان خنداب که در ماه مبارک رمضان ،سال ۱۳۶۷به فیض شهادت نائل و در ۱۱اردیبهشت سال ۱۳۶۷ در گلزار شهدای روستای قلعه خنداب(محله قلعه خنداب) به خاک سپرده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسیم خنداب؛ سردار شهید ابراهیم محمدی جو در سال ۱۳۴۴در یک خانواده کشاورز در روستای قلعه خنداب متولد شد و تا پایان دوره راهنمایی در مدرسه خسروی و تربیت خنداب مشغول تحصیل بود.

بعد از انقلاب و شروع جنگ تحمیلی اواخر سال ۱۳۶۰ در ایام نوجوانی به‌صورت نیروی بسیجی به جبهه اعزام و تا سال ۱۳۶۴ در جبهه‌های جنوب و غرب کشور و در عملیات مختلف حضور داشت و چند مرحله هم به درجه جانبازی نائل شد.

در سال ۱۳۶۴به عضویت رسمی سپاه در آمد و در سمت‌های مختلف انجام وظیفه نمود تا اینکه در ۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۷ که فرماندهی گردان مهندس رزمی آبی‌خاکی سلمان را عهده‌دار بود در مأموریت ایذایی ،اطلاعات شناسایی بر اثر اثابت ترکش گلوله توپ با چند تن از همراهانش به درجه فیض شهادت نائل و آسمانی شدند.

شهید در طول خدمت در نیروی مقاومت بسیج سپاه اراک مسئولیت‌هایی از جمله فرماندهی پایگاه‌ها و حوزه در خنداب و مناطق تحت پوشش سپاه اراک و مسئولیت حفاظت مدیران دادگستری و....را در استان بر عهده داشت. در سفر استانی مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری به اراک مسئولیت تیم حفاظتی را عهده دار بودند.

شهید در سال ۱۳۶۴ ازدواج و حاصل این ازدواج ۲پسر که یکی (احسان)در زمان حیاتش متولد و دیگری(محسن ) بعد از شهادتش متولد شد.

از خصوصیات بارز این شهید ولایت مداری، شجاعت،عطوفت و مهربانی، صله‌رحم، کمک به افراد ناتوان و احترام به حقوق دیگران را می‌توان نام برد. شهید سفارش بسیار زیادی به اقامه نماز و رعایت حجاب اسلامی داشتند.

شهید محمدی جو از شهدای شاخص شهرستان خنداب که در ماه مبارک رمضان، سال ۱۳۶۷به فیض شهادت نائل و در ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۶۷ در گلزار شهدای روستای قلعه خنداب(محله قلعه خنداب) به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار