فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷
کد خبر: 85655
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

انتشار مصاحبه ظریف در رسانه ضد انقلاب، مهر تأییدی بر ادعای نفوذ در بالاترین سطوح نهاد ریاست جمهوری

موضوع سؤال برانگیز و پر ابهام در رابطه با مصاحبه ای که اخیرا از وزیر خارجه منتشر شده آن است که چگونه این فایل صوتی برای اولین بار توسط تلویزیون معاند ایران اینترنشنال پخش شده است؟ مسئله ای که بعد امنیتی این اتفاق از انجام مصاحبه تا نحوه دستیابی این شبکه ماهواره ای به فابل صوتی را پر رنگ تر می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ گفتگوی جنجالی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که طی روزهای اخیر به یکی از پربحث‌ترین موضوعات سیاسی کشور تبدیل شده، یک گفتگوی 3 ساعت و 11 دقیقه‌ای با سعید لیلاز است که فایل صوتی آن در ابتدا در یکی از رسانه های معاند و سپس در فضای مجازی منتشر شده است، هر چند سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان می کند آنچه از شبکه‌های معاند پخش شده، فایل تقطیع‌شده از یک گفتگوی 7ساعته ‌بوده است.

محمدجواد ظریف در این گفتگو به موضوعات مهمی درخصوص دیپلماسی و سیاست خارجی کشور پرداخته و سعی کرده است در این مصاحبه دوگانه دیپلماسی و میدان (منظور از میدان یعنی اتفاقات و سیاست‌های منطقه‌ای ایران در کشورهایی نظیر سوریه، عراق، یمن و...) را برای مخاطب جا بیندازد.

بخش زیادی از این گفتگو به تعریف و تمجید ظریف از عملکرد خود و همکارانش در حوزه سیاست خارجی به‌ویژه برجام تعلق دارد ولی به‌نظر می‌رسد پربحث‌ترین موضوع در این گفتگو آنجایی است که ظریف در مورد سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس و سیاست‌ها و عملکرد ایشان سخن می‌گوید.

موضع‌گیری عجیبی از این دیپلمات با سابقه که «میدان» و «دیپلماسی» را دو ساحت مجزا از هم می‌داند که همواره یکی باید برای دیگری هزینه شود و به‌قول او همیشه این دیپلماسی بوده که برای میدان هزینه شده است.

در کنار اظهارات نامعقول ظریف موضوع سؤال برانگیز و پر ابهام دیگر در رابطه با این مصاحبه اما این است چگونه فایل صوتی آن برای اولین بار توسط تلویزیون معاند و وابسته به سعودی، ایران اینترنشنال پخش شده است؟ مسئله ای که بعد امنیتی این اتفاق از انجام مصاحبه تا نحوه دستیابی این شبکه ماهواره ای به فابل صوتی را پر رنگ تر می کند.

مهر تأیید بر ادعای فعالیت جریان نفوذ در بالاترین سطوح مدیریتی نهاد ریاست جمهوری

در همین رابطه علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «انتشار مصاحبه ظریف در یک رسانه خارجی ضد انقلاب بار دیگر بر ادعای فعالیت جریان نفوذ در بالاترین سطوح مدیریتی نهاد ریاست جمهوری در دولت روحانی مهر تایید زد. اینکه چه کسی و با چه نیتس دست به چنین اقدامی زده، مطالبه ای است که مردم و مجلس از دولت و نهادهای امنیتی دارند.»

آقای ظریف شما مدیون شهید سلیمانی هستید، آزادمرد باش!

محمد حسن آصفری دیگر نماینده اراک، کمیجان و خنداب و عضو کمسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز در واکنش به بخشی از این مصاحبه که ظریف نماد «دیپلماسی» و حاج قاسم نماد «میدان» معرفی شده است و این‌طور گفته می‌شود که دیپلماسی همیشه برای میدان هزینه شده است و نه به‌عکس نوشت: «آقای ظریف اگر نبود حضور بچه ها در میدان، شما را پشت میزمذاکره اصلا راه نمیدادند تا امروز تاریخ را وارونه گزارش کنید. اگر ایستادگی بچه ها در شلمچه نبود صدام 598 را مانند 1975 هوا کرده بود؛ شما مدیون شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم هستید، انصاف داشته باش، آزادمرد باش.»

این گفتگو ظهر روز 6 اسفند 99 در قالب پروژه‌ای مفصل با عنوان «آن سوی دولت» (سلسله گفتگوهای تاریخ شفاهی دولت تدبیر و امید) و با مدیریت حسام‌الدین آشنا در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری انجام شده و علاوه بر ظریف، با دیگر وزرا و اعضای کابینه نیز گفتگوهایی صورت گرفته است.

اما گفته می شود پروژه ضد امنیتی مصاحبه یک تیم مشکوک با برخی مقامات دولتی از جمله وزیر امور خارجه با محوریت حسام الدین آشنا طی یک قرارداد چند میلیاردی انجام شده و طی یک سیکل مشکوک به خارج از کشور و رسانه سعودی رسیده است.

حال ضروری است مجلس و نهادهای امنیتی درباره چگونگی نفوذ امنیتی در مراکز حساس دولت و هزینه های میلیاردی برای افراد مشکوک مرتبط با سرویسها و شبکه های خارجی  تحقیق و تفحص فوری را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/

captcha