چرا همتی و مهرعلیزاده در مناظره ها مورد اقبال مردم قرار نگرفتند؟ سپردن مشکلات به مسببان وضع موجود مثل سپردن درمان کرونا به ویروس کرونا است سخن نگاشت| کاندیداها در مناظره سوم انتخاباتی چه گفتند عکس نوشت/آقای رئیسی چرا از گرانی حرف می‌زنید؟ رئیسی: جای برخورد با فساد در دولت است/ زاکانی: دولت روحانی فاجعه تورمی ایجاد کرده است/ رضایی: جنگ زرگری ایجاد می‌کنند تا مشکلات دیده نشود کلید زدن، کلید واژه مشکوک «انتخاب حداقلی» توسط همتی/ رونمایی زاکانی از پررویی های نجومی رمز و بقای جمهوری اسلامی به حضور مردم در صحنه‌ها است بحرینی‌ها صدای کاتانچ را هم درآوردند/ وقتی عدالت در فوتبال آسیا مُرد! همتی هم صبح جمعه فهمید!/ دروغ ها و عذرخواهی های مکرر خزانه دار روحانی تمدید خودکار قرارداد اجاره‌نشین‌ها برای یکسال/ وام ودیعه مسکن برای تهران ۷۰ میلیون تومان تعیین شد
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۸
کد خبر: 85559
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛

10درصد مشکل بازار مرغ مربوط به تحریم هاست/ مشکل اصلی مربوط به سوء مدیریت دستگاه های دولتی است

بزچلویی مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی، با بیان اینکه تحریم ها حداکثر باعث 10درصد مشکلات بازار مرغ است، گفت: شاید تحریم ها باعث سختی در جا به جایی پول شده باشد ولی مشکل اصلی را سوء مدیریت دستگاه های دولتی شامل می شود.

احمد بزچلویی مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مشکلاتی که در هفته ها و ماه های گذشته، بازار مرغ استان و کشور را تحت تاثیر قرار داد، گفت: التهاب بازار مرغ در هفته های اخیر به علت کمبود نهاده های دامی از سال 98 به بعد بوده است.

وی افزود: مشکل تحریم برای امروز و دیروز نبوده که بخواهیم مشکلات به وجود آمده در صنعت مرغداری را به آن گره بزنیم چرا که با وجود تحریم، نهاده ها در سال های گذشته وارد کشور می شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی تصریح کرد: دلیل اصلی که باعث به وجود آمدن این مشکلات در بازار مرغ کشور شد، سوء مدیریت و سنگ اندازی دولت در واردات نهاده ها بود. دولت از سال 98 به بعد، دستورالعمل های دست و پا گیری برای وارد کنندگان نهاده های دامی صادر کرد و این باعث شد تا تعدادی از واردکنندگان از چرخه واردات خارج شوند.

وی عدم تامین ارز جهت واردات نهاده ها را علت دیگر مشکلات صنعت مرغداری دانست و گفت: این باعث شد تا از سال 98 تا به امروز با کمبود نهاده در کشور مواجه باشیم و مرغداران علاوه بر تحمل خسارت های سنگین، بسیاری از واحد های خود را تعطیل کردند. معدوم سازی جوجه های یک روزه در اواخر سال 98 نیز به علت نبود نهاده بود.

بزچلویی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت نهاده ها اندکی بهتر شده، گفت: قیمت گذاری دستوری و برخورد تهدیدآمیز با تولیدکنندگان باعث شده تا بسیاری از فعالین این بازار رغبتی به تولید نداشته باشند و همین عدم تولید باعث مشکلات این روزهای بازار مرغ شده است. لذا اصلی ترین عامل مشکلات بازار مرغ را عدم مدیریت و نداشتن برنامه ای صحیح باعث شده است.

وی با بیان اینکه تحریم ها حداکثر باعث 10درصد مشکلات بازار مرغ است، خاطرنشان کرد: شاید تحریم ها باعث سختی در جا به جایی پول شده باشد ولی مشکل اصلی را سوء مدیریت دستگاه های دولتی شامل می شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار