مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی مضرات شیر موز که باورش سخت است!  ۹ فوتی و شناسایی ۱۳۶مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  اعضای منتخب دوره ششم شورای شهر خنداب و جاورسیان مشخص شدند 2 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در استان مرکزی  منتخبین شورای شهرهای کمیجان و میلاجرد مشخص شدند سقوط بالگرد حامل صندوق‌های اخذ رای در دزفول/ یک نفر کشته و ۱۱ زخمی درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران اسامی اعضای دوره ششم شورای شهر تفرش اعلام شد کشف780 دستگاه گوشی تلفن همراه در توقیف 2دستگاه خودروی شوتی در شازند
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۱
کد خبر: 85558
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۲
در نشست بررسی مشکلات شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین مطرح شد؛

مسئولان نگاه ویژه ای به خمین داشته باشند/ فراهم نبودن امکانات استاندارد، مهم‌ترین مانع رشد سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی

نشست بررسی مشکلات شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین با حضور جمعی از مسئولان مربوطه برگزار و اهم موانع موجود در مسیر رشد سرمایه‌گذاری در نواحی و شهرک های صنعتی شهرستان و راهکارهای موجود مورد واکاوی قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک و نواحی صنعتی شهرستان خمین صبح امروز یکشنبه 4 اردیبهشت‌ماه با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان و علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی و تعدادی از مدیران کل مرتبط استان در محل فرمانداری برگزار شد.

مسئولان نگاه ویژه ای به خمین داشته باشند

طهرانی فرماندار شهرستان خمین در این جلسه اظهار داشت: عمده فعالیت اقتصادی در شهرستان خمین منحصر به بخش کشاورزی است که با توجه به خشکسالی های اخیر این بخش نیز با آسیب جدی مواجه گردیده است و لذا در حال حاضر بهترین راه برای توسعه شهرستان و کاهش نرخ بالای بیکاری، تثبیت و ارتقای جایگاه صنعت در شهرستان است.

وی در ادامه با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به تولید و اشتغال گفت: کنترل بیکاری در زادگاه امام راحل به افزایش تولید و جهش صنعتی در این شهرستان نیاز دارد.

طهرانی افزود: نیاز است که مسئولان نگاه ویژه‌ای را به خمین که زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی است، داشته باشند.

فرماندار خمین تصریح کرد: بیش از ۱۵ ماه از آغاز عملیات اجرایی پست ۴۰۰ ولت در خمین گذشته اما هنوز انتظارات این شهرستان برای تأمین برق نواحی صنعتی بدون نتیجه مانده است.

توسعه 730 هکتاری شهرک های صنتی استان مرکزی در دستور کار سال جاری

طیب میرزایی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۳ هکتار زمین با اشتغال‌زایی ۱۰۱ نفر پارسال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خمین به متقاضیان واگذار شد.

طیب میرزایی ادامه داد: ۱۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی خمین باقی‌مانده و این میزان پاسخگوی متقاضیان واگذاری زمین است.

وی اظهار داشت: ۷۳۰ هکتار توسعه اراضی شهرک‌های صنعتی در سال جاری در استان مرکزی در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی این استان است.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: واگذاری ۱۵۰ هکتار زمین به‌منظور توسعه شهرک صنعتی خمین و ۱۲۸ هکتار در ناحیه صنعتی شهید سعیدی شهابیه در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها هدف‌گذاری شده است.

طیب میرزایی یادآور شد: قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی استان برای واگذاری در سال جاری مشخص نشده و پیش‌بینی می‌شود تا هفته دوم اردیبهشت در هیئت سه نفره قیمت‌گذاری‌ها انجام شود.

فراهم نبودن امکانات استاندارد مهم‌ترین مانع رشد سرمایه‌گذاری در نواحی صنعتی خمین

همچنین علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود پیش روی سرمایه‌گذاران در این شهرستان گفت: فراهم نبودن امکانات استاندارد در واگذاری زمین و تأمین برق، مهم‌ترین مانع رشد سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی زادگاه امام راحل است.

نظری افزود: مراحل واگذاری زمین به سرمایه‌گذار به معضلی جدی در مسیر سرمایه‌گذاری این شهرستان تبدیل‌شده است چراکه سرمایه‌گذار در منطقه‌ای که قیمت زمین آن تثبیت‌شده نیست تمایلی به فعالیت ندارد.

وی با اشاره به نارضایتی از وضعیت واگذاری زمین در شهرک صنعتی خمین، بیان کرد: نرخ‌گذاری نشدن زمین در شهرک صنعتی در سال گذشته خسارت جدی به حوزه سرمایه‌گذاری صنعت این شهرستان وارد کرد.

نماینده مردم خمین در خانه ملت گفت: تا زمانی که مشکل زیرساخت‌هایی نظیر برق و زمین در شهرک صنعتی این شهرستان رفع نشود، سرمایه‌گذار دست‌خالی برمی‌گردد.

نظری تأکید کرد: قیمت زمین در شهرک صنعتی امسال برای واگذاری به سرمایه‌گذار باید بر اساس قیمت سال قبل باشد تا کارآفرینان بلاتکلیف نمانند؛ سهمیه آب موردنیاز واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی باید متناسب با نوع صنعت و سرمایه‌گذاری تعریف شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی خاطرنشان کرد: مشکلات سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی باید در نشست هماهنگی استان حل شود و مشکلات در سطح وزارتخانه و قوانین از طریق نمایندگان مجلس پیگیری شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار