در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها انجام می شود؛

هدفگذاری صدور مجوز 75 مورد تاسیسات و بهره‌برداری از 20 طرح گردشگری در استان مرکزی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: در سال جاری صدور مجوز 75 مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از 20 طرح گردشگری پیش‌بینی و هدفگذاری شده است.
کد خبر: ۸۵۵۴۴ تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

به گزارش دیار آفتاب، مصطفی مرزبان در خصوص برنامه‌های پیش‌بینی شده واحد سرمایه‌گذاری این اداره کل در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری صدور مجوز 75 مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از 20 طرح گردشگری پیش‌بینی و هدفگذاری شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی حجم سرمایه‌گذاری برای موارد مذکور را بالغ بر 3700 میلیارد ریال دانست و افزود: مجموعه اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی تلاش خواهد کرد که در طول سال 1400 در جهت تحقق شعار سال مبنی بر تولید،  پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها حرکت کند و به نظر می رسد که 75 مجوز تاسیسات گردشگری و 20 طرح گردشگری، 750 فرصت شغلی را در استان مرکزی ایجاد کند.

وی افزود: در سال جاری پروژه‌هایی چون مجموعه هتل اطلس(هتل خیبر سابق) واقع در شهر صنعتی اراک پس از بازسازی و مرمت در راستای احیای تاسیسات گردشگری راکد بهره‌برداری خواهد شد، همچنین تاسیسات اقامتی پذیرایی واقع در مجتمع خدماتی رفاهی شرکت آبادیس پارسیان دژ در محور دلیجان- سلفچگان از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در سال جاری است.

مرزبان آغاز بکار عملیات اجرایی منطقه نمونه گردشگری گردو توسط شهرداری و پیش‌بینی بهره‌برداری از پنج کاربری تفریحی ورزشی در منطقه نمونه گردشگری رودشور شور زرندیه واقع در ابتدای اتوبان ساوه- سلفچگان را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در سال 1400 برشمرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: واگذاری مناطق نمونه گردشگری بوجه در شهرستان خمین و غار چال نخجیر در شهرستان دلیجان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام