نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس:

هرگونه حرکتی که در مذاکرات هسته ای وین سیاست کلی نظام را نقض کند مردود است

کریمی گفت: هرگونه حرکتی که در مذاکرات هسته ای وین سیاست کلی نظام را نقض کند مردود است ازجمله فرسایشی کردن مذاکرات، مرحله‌ای کردن لغو تحریم‌ها و بازگشت مرحله‌ای یا گام‌به‌گام آمریکا و طرف‌های غربی به تعهداتشان که قابل‌قبول نیست.
کد خبر: ۸۵۴۴۷ تاریخ انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: با توجه به اعلام موضع صریح و قاطع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل هسته‌ای و تأکید این راهبرد به سیاست کلی از سوی مقام معظم رهبری و اعلام آن به‌عنوان سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران هرگونه حرکتی که نتیجه آن خدشه‌دار کردن این سیاست کلی باشد قطعاً مردود است و قابل‌پذیرش نیست.

کریمی تصریح کرد: با عنایت به اینکه مقام معظم رهبری سیاست کلی ما را لغو تمام تحریم‌ها به‌صورت یکجا اعلام کردند و پس از آن انجام راستی آزمایی دقیق در خصوص صحت لغو تحریم‌ها، فقط در صورت تأیید این امر بازگشت ایران به تعهدات برجام امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد:  این همان چیزی است که به‌عنوان سیاست ماست و هرگونه حرکتی که این سیاست را نقض کند مردود است ازجمله فرسایشی کردن مذاکرات، مرحله‌ای کردن لغو تحریم‌ها و بازگشت مرحله‌ای یا گام‌به‌گام آمریکا و طرف‌های غربی به تعهداتشان که قابل‌قبول نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب اظهار کرد: هرگونه بازگشت آمریکا به برجام در چارچوبی که جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده است قابل‌پذیرش است به همین خاطر هیئت مذاکره‌کننده ایرانی صراحتاً اعلام کرده است که اجازه ندارند با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینند چون آن‌ها قبلاً از برجام خارج‌شده‌اند و تا وقتی هم که رسماً به برجام نپیوستند طرف مذاکره ما نیستند.

کریمی خاطرنشان کرد: ما هیچ‌وقت با آمریکا مذاکره دوجانبه نداشته‌ایم و اگر هم مذاکره‌ای بوده در قالب 5+1 بوده و به همین خاطر حرکاتی که گهگاه توسط برخی چهره‌های سیاسی یا رسانه‌ای برای خدشه‌دار کردن این سیاست راهبردی کلی مطرح می‌شود قطعاً مردود است.

انتهای پیام/