فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵
کد خبر: 85389
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰

15 نقطه شهر اراک به به پروژه آبرسانی سد کمال صالح متصل شدند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب از اتصال ۱۵ نقطه دیگر شهر اراک به پروژه آبرسانی سد کمال صالح خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در کانال تلگرامی خود از اتصال ۱۵ نقطه دیگر شهر اراک به پروژه آبرسانی سد کمال صالح خبر داد.

بر این اساس همشهریان در شهرک های پردیس، آزادگان، حمید، قائم، بعثت، الغدیر، جانبازان، جوادیه، هجرت، الهیه، مشاور، فاطمیه، حافظیه، معلم، منطقه 30 متری میقان و روستای گاوخانه اراک با اجرای رینگ شمالی آبرسانی از آب سد کمال صالح بهره مند شدند.

گفتنی است 60 درصد از جمعیت شهری اراک از آب شرب سد کمال صالح استفاده می‌کنند که با تکمیل رینگ شمالی این میزان به بیش از 80 درصد رسیده است.

رینگ جنوبی هم از میدان سردشت شروع و از پشت شهرک گردو (کوی رضوی) به ترمینال منتهی می‌شود که در صورت بهره برداری این رینگ هم بخش دیگری از شهر، از آب سد کمال صالح بهره‌مند می‌شوند.

سد کمال صالح در 45 کیلومتری جنوب شازند از توابع استان مرکزی و در محل ادغام رودخانه های تیره از سرشاخه های دز و رودخانه روستای حسن آباد (یعنی رودخانه روستاهای قلعه‌نوی کریم‌بیگ، کمال صالح و روستای حسن آباد یا قرجعلی) واقع شده‌ است.

این سد در 29 اردیبهشت ماه سال 1388 به بهره برداری رسید و از طریق آن آب مورد نیاز شهرهای اراک، شازند و صنایع بزرگ منطقه تامین می شود. سد کمال صالح از سدهای بزرگ انتقالی بین حوزه‌ای کشور به شمار می‌آید که آب را از ارتفاع 400 متری به پایین منتقل می‌کند. حجم ذخیره آب در این سد 110 میلیون مترمکعب است و دارای هسته رسی است که عرض تاج آن 12 متر و ارتفاع آن 80 متر از پی است.

انتهای پیام/

captcha