فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۴
کد خبر: 85364
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
کارشناس سیاسی:

ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است

کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است، گفت: انتخاب برای ما نماد مشروعیت است، اغلب انقلاب های مردمی در مسیر چالش و خطر قرار دارند و اگر مردم هوشیار نباشند، استبداد و استعمار بر آنها حاکم می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ جواد یاری، کارشناس سیاسی در گفتگو با فراهان خبر گفت: انتخابات نماد مردم سالاری و حاصل دستاورد انقلاب اسلامی که پایانی بر حکومت های ۷ هزار ساله دیکتاتوری بود.

وی افزود: انتخابات در کشور ما اهمیت ویژه ای دارد و نشان موثر بودن رای مردم در سرنوشت کشور و جابجایی قدرت است.

یاری اظهار کرد: همه جناح های سیاسی و حتی ضدانقلاب که هدفش براندازی این نظام است، نگاهشان به صندوق های رای است.

کارشناس سیاسی گفت: انتخابات به مردم حس استقلال و هویت می دهد و مایه آبروی نظام در خارج از مررهای کشور است و سبب افزایش اقتدار، استحکام و امنیت ملی می شود.

وی افزود: ایجاد تغییر در کشور با انتخابات میسر می شود، ناکارآمدی و نابلدی برخی از مسئولان و دولتمردان با انتخابات قابل حل است.

یاری اظهارکرد: با برگزاری انتخابات گردش نخبگان در کشور با افکار نو و نظرات جدید شکل می گیرد و نخبگان خود را در معرض کارآمدی قرار می دهند.

کارشناس سیاسی با اشاره به ضربه های دشمنان از نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن به دنبال توطئه علیه ارکان نظام و انقلاب است و یکی از ارکان این انقلاب، انتخابات و نظام مردم سالای است که امروز به عنوان الگو در دنیا معرفی می شود.

وی گفت: امروز تمام مجاهدان منطقه و مردم دنیا به انتخابات ایران چشم دوخته اند، انتخابات در اقتدار و قدرت ملی تاثیر بسزایی دارد.

یاری افزود: قدرت این نظام به حضور این مردم در صحنه های مختلف است، هر اندازه که میزان مشارکت مردم در انتخابات بالاتر باشد، اقتدار نظام ارتقا می یابد. کارشناس سیاسی اظهارکرد: مشارکت بالا در انتخابات، پیام ملت ایران را به دشمنان صادر می کند که این تحریم ها بی اثر بوده است.

وی گفت: مشارکت بالا به دشمنان می فهماند که این فشار و تحریم ها بر ملت ایران تاثیری ندارد. یاری افزود: مردم باید بدانند که ما دشمن داریم و دشمن به دنبال مهار اقتدار این نظام و انقلاب است. یاری افزود: عدم شرکت در انتخابات، بازی در زمین دشمن است، امروز پرچم توحید و معنویت بر دوش ملت ایران قرار دارد و هر بازی در زمین دشمن، آسیب بزرگی به این پرچم است.

کارشناس سیاسی اظهارکرد: شهدا برای این انقلاب جان خود را تقدیم کردند و ما به پاسداشت این خون ها باید با حضور گسترده در پای صندوق های رای، یک انتخابات پرشور و باشکوه در در سطح جهانی به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است، گفت: انتخاب برای ما نماد مشروعیت است و برای دشمن مهم است، اغلب انقلاب های مردمی در مسیر چالش و خطر قرار دارند و اگر مردم هوشیار نباشند، استبداد و استعمار بر آنها حاکم می شود.

یاری افزود: در کشور ما که نظام برخاسته از بستر انقلابی است، انتخابات اهمیت دوچندان پیدا می کند.

کارشناس سیاسی با اشاره به اهمیت انتخابات ایران اظهارکرد: انتخابات ایران در راس اخبار همه رسانه های جهان قرار می گیرد و بنابراین باید برای ملت ما یک فهم راهبردی شود و نگاه نخبگان به انتخابات باید در بستر راهبردی باشد.

وی خطرنشان کرد: انتخابات مظهر مردم سالاری در کشور است که باید با مشارکت گسترده ابعاد مختلف آن تقویت شود.

انتهای پیام/

captcha