کدخدایی: کسانی که قبلا صلاحیت‌شان تائید نشده، در انتخابات ثبت‌نام نکنند کدام گروه های شغلی و سنی واکسن زده اند/واکسیناسیون عمومی از پاییز حضور پرشور مردم در انتخابات از نشانه‌های مقاومت است/ جریان سازش یک فرصت‌سوزی برای فلسطین بود سازوکار واکسیناسیون در استان سریع‌تر و چابک‌تر شود/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز /استان مرکزی رتبه اول کشور دربستری ها ابتلای 56799 نفر به کووید۱۹ در استان مرکزی/شناسایی 437 مورد مبتلا به کروناویروس در 48 ساعت گذشته مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟! زحمات کادر درمان در سونامی چهارم کرونا شاهکار بود/ مرکزی جزو استان های پیشرو در واکسیناسیون است رفع تصرف از اراضي دولتی در کمیجان اصلاح‌طلبان تا کم می‌آورند به کارگزاران اتهام می‌زنند/ کل کارنامه روحانی به‌پای اصلاحات است/ یک نفرت ملی علیه روحانی شکل‌گرفته است/ ساده‌لوحی آشنا باعث انتشار فایل صوتی ظریف شد/ اصلاح‌طلبان به محسن هاشمی حسادت می‌کنند تشکیل بسیج سازندگی حاصل اندیشه والای مقام معظم رهبری برای هویت بخشیدن به جوانان است/توزیع ۸۵۰ سری جهیزیه بین زوج های جوان در استان مرکزی
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
کد خبر: 85309
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
رئیس دادگستری شهرستان تفرش خبر داد:

تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات در دادگستری/تخلفات در فرآیند تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد

رحمانی با اشاره به تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات گفت: در این جلسه، گزارشاتی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی که جلساتی در منازل و در روستاها تحت عناوینی نظیر مراسمهای عید، اعیاد شعبانیه و... برگزار می کنند که اصل قضیه همان تبلیغات انتخاباتی است، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی رحمانی رئیس دادگستری تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات گفت: در این جلسه، گزارشاتی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی که جلساتی در منازل و در روستاها تحت عناوینی نظیر مراسم های عید، اعیاد شعبانیه و... برگزار می کنند که اصل قضیه همان تبلیغات انتخاباتی است، مورد بررسی قرار گرفت.

رحمانی، هدف از تشکیل شورای پیشگیری از جرم در حوزه انتخابات را پیشگیری عنوان و اظهار کرد: با صدور بخشنامه ای از سوی رئیس قوه قضائیه، این شورا در دادگستری ها تشکیل شده است. این شورا در وهله ی اول قصد جلوگیری از تخلفات را دارد؛ در صورت وقوع تخلف، پرونده در شعب ویژه بررسی می شود.

وی گزارش تخلفات بررسی شده در این شورا را از سوی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و افزود: هنوز فرآیند تایید صلاحیت افراد ثبت نام شده، نهایی نشده است و لذا تخلفات در فرآیند تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد. چراکه زمان تبلیغات اغاز نشده است و در صورت تبلیغات، افراد تذکر دریافت می کنند.

رئیس دادگستری تفرش با اشاره به تخلفات در فضای مجازی، گفت: فضای مجازی هم همانند فضای حقیقی رصد می شود. بخشی از تخلفات افراد در فضای مجازی رخ می دهد. تبلیغات در فضای مجازی بررسی می شود که از طرف چه افرادی انجام شده است.

رحمانی ادامه داد: ممکن است تخلفات کاندیدا از طرف هواداران انجام شود و خود کاندیداها هم مطلع باشند؛ حتی ممکن است برخی از افراد مخالف، به نوعی تبلیغ رقیب خود را انجام می دهند. که این مسائل قابل بررسی است.

وی با بیان این مطلب که تهدید و توهین کاندیداها یا هواداران آنها از جمله جرایمی است که پس از ارائه از سوی شاکی خصوصی قابل پیگیری است، اضافه کرد: در صورت وجود توهین و تخریب در خصوص مسائلی نظیر کلیت نظام و یا مسئولین طراز اول کشور، دادگستری به عنوان مدعی العموم در مسائل ورود و برخورد جدی می کند؛ اما توهین و تخریب در مورد کاندیداها و هواداران آنها در صورت وجود شاکی خصوصی قابل پیگیری و بررسی است.

رئیس دادگستری تفرش با اشاره به اینکه شهروندان، اخلاق، رفتار، شئون و دستورات اسلامی را رعایت کنند و مطالبی که هنوز به اثبات نرسیده در فضای مجازی و حقیقی مطرح نکنند، خاطر نشان کرد: در مواردی که جرمی هم اثبات شده بنابر توصیه های دینی نباید علنی شد. همچنین مسائلی که در مراجع قضایی، حقوقی و قانونی تایید نشده است، مطرح نکنند.

در استان مرکزی علاوه بر انتخابات ریاست جمهموری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ۲۸ خرداد ماه برگزار خواهد شد.  

انتهای پیام/

captcha