فدراسیون فوتبال: برانکو « هیچ‌وقت» مربی تیم ملی ایران نمی‌شود ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور ابلاغ شد شاید فردا مذاکرات نهاییِ وین باشد تعیین شرایط نامزدهای ریاست جمهوری طبق اختیارات قانونی است جهادگران بسیجی خدمت مخلصانه را به عنوان یک عمل صالح می دانند بقایای موشک چینی به احتمال زیاد در آب می‌افتد جزئیاتی از طرح جدید توزیع سیم کارت دانش‌آموزی روز قدس روز بسیج کردن ملت های مسلمان و وحدت آزادی خواهان جهان برای آزادی قدس شریف است حرکت رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده است/ تغییر موازنه‌ قوا در مساله فلسطین به نفع دنیای اسلام رژیم صهیونیستی مجسمه شیطان است
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۴
کد خبر: 85208
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

مرمت ۴۰ شی فلزی فرهنگی- تاریخی استان مرکزی

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از مرمت گچبری کتیبه‌دار مسجد جامع ساوه به همراه ۴۰ شی فلزی تاریخی-فرهنگی در استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛  محسن رحمتی با اشاره به مرمت ۴۰ شی فلزی فرهنگی- تاریخی در استان، اظهار کرد: در فروردین ماه سال جاری ۴۰ شی تاریخی-فرهنگی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال مورد مرمت قرار گرفت.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: در مرمت این اشیا، ترمیم شکستگی‌ها، زدودن رسوباتی که به مرور زمان ایجاد شده بود و پاکسازی و تثبیت و محافظت در مقابل رطوبت انجام شد.

وی گفت: اشیا فلزی مذکور شامل سوزن، سر پیکان، دهانه‌گیر اسب، سرمه‌دان، بشقاب، پیاله، لیوان، سکه، سر تبر و پیکره پرنده بودند که قدمت آنها مربوط به دوران پیش از تاریخ و دوره سلجوقی می‌شود.

رحمتی بیان کرد: در کنار مرمت ۴۰ شی فلزی، یک گچبری کتیبه‌دار دوره سلجوقی در موزه چهار فصل اراک نیز مورد مرمت قرار گرفت که مربوط به مسجد جامع ساوه می‌شود.

captcha