دلار کاهشی، قیمت خودرو افزایشی!/ افزایش قیمت ادامه دارد؟ «روز قدس»؛ سنگ محک وجدان‌های بیدار و دل‌های روشن محکومیت ۳۵ میلیاردی فدراسیون فوتبال با شکایت دستیاران ویلموتس/ هر دم از این باغ بری می‌رسد! سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شد سردار قاآنی؛ ادامه دهنده مسیر حاج قاسم در حمایت از فلسطین / ایران شریک حقیقی مقاومت فلسطین است تحریم با تحریف نمی شکند کاهش نرخ طلا و دلار جنبه روانی دارد؛ نه تحریم ها برداشته شده، نه منابع ارزی خاصی آزاد شده ۱۲ فوتی و شناسایی ۱۸۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آمریکا و اسرائیل بزرگترین ناقضان حقوق مردم فلسطین هستند سردار قاآنی: نیروی قدس سپاه الگو و شاخص مجاهدان و علاقه‌مندان فرهنگ مقاومت است
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
کد خبر: 85181
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
کارشناس مذهبی:

رمضان ماه دستگیری از فقرا و توجه به محرومین است/روزه گرفتن بسیاری از بلاها و بیماری ها را از انسان دور می کند

شریفی با اشاره به اینکه روزه موجب سم زدایی از بدن خواهد شد و علاوه بر سلامت جسم و روح، سلامت قلب را به دنبال خواهد داشت، گفت:علاوه بر اینها روزه گرفتن آثار جسمی بسیاری برای انسان دارد و انسان را از بسیاری از بلاها و بیماری ها دور می کند.

حجت‌الاسلام مصطفی شریفی کارشناس مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان گفت: ان شاء الله خداوند متعال ما را از روزه داران واقعی،شب زنده‌داران حقیقی و بخشنده ترین افراد در این ماه قرار دهد و بتوانیم از این ماه پر فیض و برکت به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه آثار و برکات ماه مبارک رمضان به طور عمده به دو دسته و آثار فردی و اجتماعی تقسیم بندی می شود که نیاز است به طور مجزا به آنها پرداخته شود، گفت: در آثار فردی ماه رمضان در دو بعد مادی و معنوی دسته بندی می شود که خودسازی بزرگترین اثر معنوی ماه رمضان است و در واقع این ماه عزیز ماه تولد معنوی انسان ها است که ترک خود را به سمت تعالی و پیشرفت آغاز می کنند.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه بزرگترین ثمره روزه گرفتن برای انسان ها صبر است، افزود: این شاخصه بسیار می تواند انسان را برای ماه های دیگر آماده کند تا بتواند با استفاده از این فرصت به تعالی بیشتر دست پیدا کند.

وی بیان کرد: علاوه بر اینها روزه گرفتن آثار جسمی بسیاری برای انسان دارد و انسان را از بسیاری از بلاها و بیماری ها دور می کند و در ایامی که با بیماری کرونا مواجه هستیم روزه گرفتن می تواند در رعایت دقیق تر پروتکل های بهداشتی موثرتر واقع شود.

شریفی با اشاره به اینکه روزه موجب سم زدایی از بدن خواهد شد و علاوه بر سلامت جسم و روح، سلامت قلب را به دنبال خواهد داشت، گفت: خداوند متعال با فرصت بسیار ارزشمند ماه مبارک رمضان تمام نیازهای مهم انسان هم در بعد فردی و هم اجتماعی را به خوبی تامین کرده و لذا باید به نحو شایسته ای از این فرصت بهره ببریم.

وی احیا شدن فعالیت های اجتماعی را از مهمترین برکات ماه رمضان خواند وگفت: با شروع این ماه مبارک شاهد رونق گرفتن فعالیت های اجتماعی و خدا پسندانه همچون کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومین هستیم.

کارشناس مذهبی افزود: انسجام اجتماعی در بسیاری از گروه ها و افراد برای رونق فعالیت های اجتماعی فرصتی بسیار ارزشمند برای انجام کارهای بزرگ است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

وی بیان کرد:  ماه مبارک رمضان ماه دستگیری از فقرا و توجه به محرومین است چراکه انسان با روزه گرفتن نیازمندان را به خوبی درک می کند و این زمینه های انجام کار خیر را به خوبی فراهم می کند و در شرایط کرونایی که برخی از خانواده ها و اصناف با مشکلاتی مواجه شدند باید همه تلاش و توان خود را برای انجام کمک های مومنانه پای کار بیاوریم.

شریفی خاطر نشان کرد: ماه رمضان همبستگی اجتماعی در جامعه را افزایش خواهد داد  چراکه همه افراد در ماه رمضان یک فعل را انجام می دهند و از ثروتمند تا فقیر با تاسی از نگاه معنوی ای که دارند یک هدف و آنهم فعالیت های مومنانه را دنبال می کنند.

انتهای پیام/ 

captcha