امام جمعه خنداب:

رمضان ماه نزول رحمت الهی است/کرونا مجوز روزه خواری نیست

امام جمعه خنداب تصریح کرد:کرونا مجوز روزه خواری نیست روزه به عنوان یک تکلیف الهی است که بر همه بندگان واجب است و باعث رشد و تکامل انسان می شود روزه گرفتن در روز های طولانی ممکن است ضعف به دنبال داشته باشد اما مجوزی برای روزه خواری نیست.
کد خبر: ۸۵۱۰۱ تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰

به گزارش دیار آفتاب؛حجت الاسلام صفاهانی، امام جمعه شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رمضان گفت: در آیات و روایات ماه رمضان  جایگاه ویژه ای دارد و بهترین فرصت برای تقویت تقواست. انسان  با روزه داری در جاده تقوا حرکت می کنند و در پیشگاه خداوند متعال عزیز می شود.

وی تقویت روحیه دین پذیری و خدمت گذاری ، رعایت حدود الهی ، توجه به فقرا و نیازمندان ،آمرزش گناهان ،نزول رحمت الهی،تقویت تقوا  را از ویژگی های ماه مبارک رمضان عنوان کرد.

صفاهانی در ادامه بیان کرد:ماه رمضان ماه قرآن و تفکر قرآنی وتفکر در رحمت ها ی الهی و ولایت مداری است ماهی است که انسان باید برای موفقیت و انقلاب درونی خود تفکر کند و مسیر معنوی سالهای آینده  خود را ترسیم کند.

امام جمعه خنداب تصریح کرد:کرونا مجوز روزه خواری نیست  روزه به عنوان یک  تکلیف  الهی است که بر همه بندگان واجب است و باعث رشد و تکامل انسان می شود روزه گرفتن در روز های طولانی ممکن است  ضعف به دنبال داشته باشد  اما مجوزی برای  روزه خواری نیست.

وی خاطر نشان کرد:برای روزه خواری باید دلیل عقلایی باشد  یعنی فرد یقین داشته باشد که روزه گرفتن برای مریضی او ضرر دارد و یا بیماری  او را تشدید می کند و اگر فردی  به علت  بیماری روزه نگرفت بعد از بهبودی باید قضای آن را به جا بیاورد.

انتهای پیام/