ساخت ۳۵ واحد مسکونی در مناطق کم برخوردار در دستور کار جهادگران بسیج سازندگی اراک قرار دارد دلار کاهشی، قیمت خودرو افزایشی!/ افزایش قیمت ادامه دارد؟ «روز قدس»؛ سنگ محک وجدان‌های بیدار و دل‌های روشن محکومیت ۳۵ میلیاردی فدراسیون فوتبال با شکایت دستیاران ویلموتس/ هر دم از این باغ بری می‌رسد! سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شد سردار قاآنی؛ ادامه دهنده مسیر حاج قاسم در حمایت از فلسطین / ایران شریک حقیقی مقاومت فلسطین است تحریم با تحریف نمی شکند کاهش نرخ طلا و دلار جنبه روانی دارد؛ نه تحریم ها برداشته شده، نه منابع ارزی خاصی آزاد شده ۱۲ فوتی و شناسایی ۱۸۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آمریکا و اسرائیل بزرگترین ناقضان حقوق مردم فلسطین هستند
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
کد خبر: 84964
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹

آیین افتتاح اورژانس پرتوی سوانح و سوختگی اراک

اورژانس پرتوی سوانح و سوختگی اراک دقایقی پیش از طریق ارتباط تصویری با رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اورژانس پرتوی سوانح و سوختگی اراک با حمایت های استانداری مرکزی، سازمان انرژی اتمی و تجهیز وزارت بهداشت در  مجاورت بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک راه اندازی شده که با این مرکز کلیه نیازهای استان مرکزی برطرف خواهد شد.

جمالیان اظهار کرد: یک هزار میلیارد ریال بابت ساخت و تجهیز این مرکز پرتوی هزینه شده که دارای ۳۳ تخت معمولی و ۱۰ تخت دراز مراقبت های ویژه و ۲ اتاق عمل دارد که تفاوت آن با سایر مراکز درمانی سوختگی در اقدامات اولیه پرتوی جهت شستشوهای ویژه است و رسیدگی ها بسیار در این مرکز برای سوانح سوختگی متفاوت است.

وی ادامه داد: این مرکز با استاندارهای دنیا مطالبات دارد و حوادث پرتوی و سوانح سوختگی به طور ویژه رسیدگی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی و وجود سوانح سوختگی زیاد در این استان هدف اولیه خدمت به بیماران دچار سوختگی بود که خدمات اجتماعی در این مرکز انجام خواهد شد.

captcha