6 هزار و 236 کیلوگرم فرآورده خام دامی در استان مرکزی معدوم شد

 مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 6 هزار و 236 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در طرح تشدید نظارت نوروزی بر واحدهای تولید و عرضه فرآورده های خام دامی کشف و معدوم شد.
کد خبر: ۸۴۸۸۴ تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن شانقی گفت: این فرآورده ها در 2 هزار و 571 مورد بازدید و بازرسی از مراکز و اماکن تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در طرح نوروزی این اداره کل کشف و از چرخه انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: طرح تشدید نظارت‌های نوروزی بر واحدهای نگهداری، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی از 25 اسفند سال گذشته تا 16  فروردین‌ سال جاری در استان مرکزی اجرایی شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: 11 واحد متخلف در این طرح شناسایی شد که از این تعداد 1 واحد تعطیل، ۳۶ واحد به تعزیرات حکومتی و 4 واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند.

شانقی یادآور شد: 30 گروه ثابت و سیار از بازرسان بهداشتی در طرح نظارت های نوروزی وظیفه نظارت بر واحدهای نگهداری، عرضه و بسته بندی مواد خام دامی را در استان برعهده داشته و در این طرح یک هزار و 934 مرکز مورد بازرسی و نظارت قرار گرفتند.

وی سرکشی و نظارت بر بازارهای محلی، کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌های درون‌ شهری و بین‌ راهی را از جمله فعالیت های بازرسان دامپزشکی استان مرکزی در طرح تشدید نظارت نوروزی این اداره کل عنوان کرد و گفت: در این طرح 7 مورد نمونه برداری نیز از این مراکز انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از مردم خواست با توجه به اهمیت بهداشت در فراورده‌های دامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌ رسانی 1512 به اداره ‌کل دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام