ساخت ۳۵ واحد مسکونی در مناطق کم برخوردار در دستور کار جهادگران بسیج سازندگی اراک قرار دارد دلار کاهشی، قیمت خودرو افزایشی!/ افزایش قیمت ادامه دارد؟ «روز قدس»؛ سنگ محک وجدان‌های بیدار و دل‌های روشن محکومیت ۳۵ میلیاردی فدراسیون فوتبال با شکایت دستیاران ویلموتس/ هر دم از این باغ بری می‌رسد! سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شد سردار قاآنی؛ ادامه دهنده مسیر حاج قاسم در حمایت از فلسطین / ایران شریک حقیقی مقاومت فلسطین است تحریم با تحریف نمی شکند کاهش نرخ طلا و دلار جنبه روانی دارد؛ نه تحریم ها برداشته شده، نه منابع ارزی خاصی آزاد شده ۱۲ فوتی و شناسایی ۱۸۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آمریکا و اسرائیل بزرگترین ناقضان حقوق مردم فلسطین هستند
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۱
کد خبر: 84665
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
رئیس کمیته امداد فراهان

30 درصد خانواده های فراهان تحت پوشش کمیته امداد هستند

رئیس کمیته امداد فراهان گفت: 30 درصد از خانوارهای این شهرستان زیر چتر حمایتی این نهاد قرار دارند و به‌صورت تک خدمتی و یا دریافت مستمری از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: 30 درصد از خانوارهای این شهرستان زیر چتر حمایتی این نهاد قرار دارند و به‌صورت تک خدمتی و یا دریافت مستمری از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه 2 هزار و 992 خانوار اکنون در شهرستان فراهان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند بیان کرد: 67 درصد خانوارهای زیر پوشش این نهاد حمایتی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و 33 درصد ساکن شهر هستند.

حافظ کمال با اشاره به اینکه 981 خانوار زیرپوشش این نهاد مردمی را زنان سرپرست تشکیل می‌دهند، گفت: عمده این کمک‌های موردی به مددجویان مورد حمایت در سرفصل‌های تأمین هزینه‌های معیشتی، مسکن، درمان، تحصیلی، خرید لوازم ضروری زندگی، ازدواج، توانمندسازی و ایجاد اشتغال است.

رئیس کمیته امداد فراهان اظهار کرد: کمک‌های موردی نیز که به افراد واجد شرایط و مددجویان تعلق می‌گیرد، به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

رشد 15 درصدی صدقات در فراهان

وی گفت: طی فعالیت کمیته امداد فراهان در سال 99 مبلغ 207 میلیون تومان از همشهریان گرامی شهرستان فراهان از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده است.

وی با بیان اینکه عملکرد جمع آوری صدقات در شهرستان نسبت به نوبت مشابه سال 98 رشد 15 درصدی داشته است، اظهارکرد: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل و موارد فرهنگی و درصدی نیز صرف ابن سبیل می‌شود و از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود.

حافظ کمال خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان فراهان حدود 3 هزار و430 صندوق صدقات در منازل مردم ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت ماهیانه یاچند ماه یکبار به روش‌های مختلف توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد #۰۸۶۱۰*۸۸۷۷* قابل پرداخت می باشد.

انتهای پیام/

captcha