ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
کد خبر: 84583
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹
کارشناس مسائل فرهنگی:

نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک حرکت بسیار موثر در جهان مطرح است/مردم مدافع اصلی نظام هستند

میرمهدی با اشاره به اینکه مردم مدافع اصلی نظام هستند گفت: تا به حال این  نظام با تمام مشکلات توانسته است برای اولین بار در تاریخ، ایران را متحد و یکپارچه نگه دارد و به عنوان یک حرکت بسیار موثر در دنیا مطرح باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛میرمهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: قبل از نظام جمهوری اسلامی، نظام شاهنشاهی بود عده ای حکومت را به دست گرفته بودند و مردم نقشی در تعیین سرنوشت خود  نداشتند و همه مردم  به دنبال تشکیل حکومتی بر اساس ضوابط اسلامی بودند.

میرمهدی اظهار کرد: در روز دوازدهم فروردین  سال 1358  اولین انتخابات سراسری برای اصل نظام جمهوری اسلامی در کشور برگزار شد و ۹۸.۲ درصد مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی رای "آری" دادند.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات  بر اساس جمهوری اسلامی، قانون اساسی تدوین شد و مردم به قانون اساسی رای دادند و بر اساس این قانون، رئیس جمهور و نماینده های مجلس را مردم انتخاب می کردند.

میر مهدی در ادامه بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی نظام جدیدی است که بر اساس قوانین اسلام مطابق با فطرت انسان ها شکل گرفته است و نظام دیکتاتوری را قبول ندارد،به همین دلیل همواره با دشمنی دشمنان مواجه شده است و با فراز و نشیب های زیادی مواجه بودیم و هستیم و خواهیم بود و در تمام توطئه ها ، جنگ های نظامی و اقتصادی و تحریم ها ، مردم مدافع اصلی نظام بودند.

این کارشناس مذهبی گفت: تا به حال این  نظام با تمام مشکلات توانسته است برای اولین بار در تاریخ، ایران را متحد و یکپارچه نگه دارد و به عنوان یک حرکت بسیار موثر در دنیا مطرح باشد.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی به مسئله مدیریت و نحوه انتخاب مردم مرتبط  است،امیدواریم  در انتخابات آینده  مردم کسانی را برای مدیریت کشور انتخاب کنند  که پایبند به قانون و نظام جمهوری اسلامی باشند.

  میر مهدی در پایان خاطر نشان کرد:تمام  اقوام ایرانی مسلمان و غیرمسلمان ،این نظام را به عنوان نظامی که مدافع منافع آن هاست قبول دارند و حمایت کرده اند و این حمایتها ادامه خواهد داشت . از مردم می خواهیم در انتخابات با دقت بیشتر شرکت کنند تا مدیریت جدید و کارآمد، مشکلات اقتصادی را با برنامه ریزی حل کند .

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار