آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۲
کد خبر: 84464
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۱
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تفرش عنوان کرد

عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی از سوی گردشگران در تفرش

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تفرش گفت: متاسفانه در ایام تعطیلات نوروز و افزایش ورود گردشگران، رعایت دستورالعملهای بهداشتی و استفاده از ماسک کمتر شده که این امر سبب نگرانی شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛زیلابی سرپرست شبکه بهداشت و درمان تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب در ایام تعطیلات نوروز تعداد بیماران کرونا در تفرش افزایش یافته است، گفت: اکثر بیماران شناسایی شده از شهرهای دیگر به تفرش آمده بودند.

زیلابی اظهار کرد: برخی از برنامه های اجرا شده در سطح شهرستان بدون اخذ مجوز های لازم از ستاد کرونای شهرستان بودند که با موافقت ستاد کرونای شهرستان، تعطیل شدند.

وی افزود: متاسفانه در ایام تعطیلات نوروز و افزایش ورود گردشگران، رعایت دستورالعملهای بهداشتی و استفاده از ماسک کمتر شده که این امر سبب نگرانی شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تفرش ادامه داد: در ایام نوروز، تعدادی از بستری شدگان در بیمارستان تفرش از گردشگردانی بودند که دوران قرنطینه خود در بیماری کرونای انگلیسی را سپری می کردند، ولی بدون توجه به دستورالعمل های بهداشتی و زدن ماسک به تفرش آمده بودند و به دلیل وضعیت بیماری در بیمارستان بستری شدند.

زیلابی اضافه کرد: در حال حاضر تعدادی افراد مشکوک به بیماری در بیمارستان بستری هستند که تا اعلام نتایج تست آنها نمی توان نظری داد.

وی ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از هرگونه تجمعات، یادآور شد: ممکن است افراد دارای علائم اولیه بیماری کرونا نظیر تب، بی حالی و... باشند و این علائم در وضعیت ظاهری بیمار مشخص نباشد. لذا می طلبد شهروندان حساسیت بیشتری داشته باشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تفرش خاطر نشان کرد: هرچند شهرستان در وضعیت آبی است ولی این وضعیت ثابت نیست و به دلیل عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی می تواند مجددا نارنجی یا قرمز شود. از ابتدای سال نو تاکنون به صورت متوسط روزانه بین 20 تا 30 تست کرونا در بیمارستان تفرش از افراد مشکوک تهیه و به آزمایشگاههای استان ارسال شده است. در برخی از روزها بین 2 تا 3 مورد مثبت شناسایی شده اند که اکثر آنها غیر بومی بوده اند.

 انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار