ماجرای عملیات بعد از پذیرش قطعنامه/ اسم این عملیات را خیلی‌ها نشنیده‌اند! شهادت شهید «ضرغام‌پرست» نشانه سبعیت دشمنان کوردل است امید آلومینیوم سازان برای پایان ناکامی، تلاش خودروسازان برای بقا! کاهش فوتی های افرادی که واکسن زده اند/افزایش ظرفیت واکسیناسیون افزایش 50 درصدی بودجه شهرداری خنجین جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد روایت معصومه آباد از نظر سردار سلیمانی درباره کتاب من زنده‌ام احتمال بازگشت خاموشی‌ها در هفته آینده به دلیل افزایش دمای هوا دولت ائتلافی در افغانستان تشکیل شود/تحرک مشکوک آمریکادر افغانستان گسترش دومینو افزایش حقوق‌ها به سایر قوا/ داستان «فوق العاده خاص» از کجا آغاز شد؟
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
کد خبر: 84313
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مجلس پیگیر تحقق همه جانبه شعار سال خواهد بود/قوانین مربوط به حوزه تولید در عمل به درستی اجرا نمی شوند

کریمی گفت: در خصوص مسائل مربوط به رونق و جهش تولید قوانین بسیار خوبی وجود دارد که اگر به درستی اجرای شوند قطعا می تواند بسیار موثر باشد اما متاسفانه بسیاری از قوانین مربوط به حوزه تولید در عمل به درستی اجرا نمی شوند و مشکلاتی را ایجاد می کنند.

 علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها»، گفت: تولید به عنوان یکی از مسائل و اولویت های مهم کشور با موانع و مشکلاتی روبه رو هست که بسیاری از این مشکلات در حوزه زیرساختی همچون بانکی، مالیاتی، ارزی، گمرک، صادرات و ... است.

وی افزود: در خصوص مسائل مربوط به رونق و جهش تولید قوانین بسیار خوبی وجود دارد که اگر به درستی اجرای شوند قطعا می تواند بسیار موثر باشد اما متاسفانه بسیاری از قوانین مربوط به حوزه تولید در عمل به درستی اجرا نمی شوند و مشکلاتی را ایجاد می کنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درست اجرا نشدن قوانین موجب می شود تولیدکنندگان در راهروهای ادارات سردرگم باشند و برای اخذ مجوز و فعالیت های خود دچار مشکلاتی شوند که در مجموع باعث بی انگیزه شدن آنها خواهد شد.

وی بیان کرد: در راستای درست اجرا شدن قوانین لازم و ضروری است که مسئولین اجرایی در این راستا تدبیر جدی داشته باشند تا علاوه بر اینکه کشور و مردم آثار و برکات درست اجرا شدن قوانین را احساس کنند همچنین تولیدکنندگان انگیزه و شوق لازم برای کار و تولید را داشته باشند.

کریمی افزود: مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون صنایع و معادن شعار مطرح شده سال توسط مقام معظم رهبری را به عنوان یک راهبرد و دستور کار مهم برای خود می داند.

مجلس پیگیر تحقق همه جانبه شعار سال خواهد بود

وی تأکید کرد: همچنین مجلس شورای اسلامی بیانات مقام معظم رهبری در اولین روز از سال ۱۴۰۰ را سرلوحه خود قرار خواهد داد و پیگیر تحقق همه جانبه بیانات ایشان خواهد بود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر در حوزه قانون گذاری خلائی وجود داشته باشد قطعا مجلس شورای اسلامی ورود خواهد کرد و نیاز است که در کمترین زمان خلاء ها شناسایی و رفع شوند و در حوزه هایی که نیاز به نظارت بر اجرای صحیح قوانین باشد مجلس شورای اسلامی با استفاده از ظرفیت نظارتی خود با  جدیت ورود پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات خرداد سال 1400 بیان کرد: با توجه به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از نظر منطقه ای، بین المللی و داخلی در شرایط خاص و بسیار حساسی قرار دارد از جمله مشکلات معیشتی و اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند لذا شرایط ویژه ای فراهم شده که مردم انتظار دارند رئیس جمهوری بر روی کار بیاید که بتواند در این شرایط موثر و مفید عمل کند و در راستای حل مشکلات عملیاتی، کارآمد و کارساز باشد.

دولت آینده دولتی پاکدست و به معنای واقعی فسادستیز باشد

وی افزود: همچنین با توجه به وجود فسادهایی در گوشه و کنار و حساسیت موضوع انتظار هست که دولت آینده دولتی پاکدست و به معنای واقعی فسادستیز باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند انتظار هست کاندیدای ریاست جمهوری حساسیت موضوع و سنگینی این مسئولیت را متوجه باشند و با توجه به تیم قوی که باید تشکیل دهند و مجموعه ای از افراد کارآمد و توانمند را جمع کنند بتوانند از پس این مسئولیت مهم دربیایند.

وی خاطر نشان کرد: با این توضیحات همه افراد این توانایی و توانمندی را که بتوانند تیمی قوی و کارآمد تشکیل دهند ندارند و لذا می طلبد افراد از به صحنه آمدن غیر منطقی جهت جلوگیری از سردرگمی مردم با جدیت خودداری کنند تا مردم بتوانند با تصمیمی درست رئیس جمهور آینده را انتخاب کنند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار