مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

خدمت صادقانه و دلسوزانه به مردم ایران مهمترین پیام شهدا برای مسئولین است

رضایی گفت: پیام شهدا برای مسئولین خدمت صادقانه و دلسوزانه به مردم ایران است و این بزرگترین رسالتی است که مسئولین باید همواره به آن توجه داشته باشند و بی توجهی نسبت به مطالبات مردم خلاف سیره شهدا است و فرصت مسئولیت در نظام اسلامی یک فرصتی مغتنم است که همه باید قدر آن را بدانیم .
کد خبر: ۸۳۹۵۳ تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام علی رضایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در آیین تجلیل از ۱۱۰ شهید روحانی و رزمندگان طلبه استان مرکزی گفت: یکی از آداب اسلامی این است که انسان در قبال کسانی که به جامعه خدمت کردند قدردان باشد و امروز ما باید در قبال کسانی که در مقاطعی فداکاری کردند مسئولیت خود را به درستی ایفا کنیم چراکه آنها برای کشور عزت و سربلندی به ارمغان آوردند.

وی افزود: ملت ایران اسلامی علاوه بر اینکه ملتی مجاهد و ایثارگر است و همواره در مقاطع مختلف پای کار ارزش های اسلامی بوده انسان های قدرشناسی نیز هستند و این را  در طول ۴۲ سال گذشته با عملکرد خود به خوبی ثابت کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: ملت ایران در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه عامل به فرامین الهی بوده اند بزرگترین ترویج کننده فرهنگ های ارزشی نیز بوده اند و این نشان از ریشه دار بودن ملت ایران دارد که ریشه این ملت برگرفته از نهضت عاشورا و حماسه حسینی(ع) است.

وی بیان کرد: امروز دغدغه اقشار مردم ایران برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی قابل تقدیر است و علیرغم محدودیت های کرونایی امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت متوقف نشده است.

وی ادامه داد: در هشت سال جنگ تحمیلی دشمنان با همه توان به دنبال این بودند حرکت جهشی انقلاب اسلامی به سمت اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت(ع) را متوقف کند و علیرغم زیر سوال بردن و ضربه به آسایش و امنیت مردم نتوانست کاری انجام دهد.

رضایی اضافه کرد: در مقطع هشت ساله جنگ تحمیلی با ابتکاری که از حضرت امام (ره) شکل گرفت همه ملت برای دفاع همه جانبه به صحنه آمدند و دفاع مقدس را رقم زدند که لحظه به لحظه این مقطع هشت ساله پر از حماسه سازی ها و افتخارآفرینی ها است.

وی گفت: در صحنه دفاع مقدس همه اقشار حضور قابل توجهی داشتند که روحانیت هم در این میدان به خوبی نقش آفرینی کرد و در ابعاد مختلف دین خود به انقلاب اسلامی را ادا کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: با توجه به اینکه روحانیت منادی اسلام است و انقلاب اسلامی برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است روحانیت در صحنه های مختلف انقلاب نقشی بسیار اثرگذار بر عهده داشت و در بسیاری از صحنه هاجلوتر از سایر اقشار مردم حرکت می کند. 

وی با بیان اینکه جامعه روحانیت در صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی همواره پیشتاز و پیشگام بوده است، گفت: امروز یکی از نیازهای مهم نسل جدید بازخوانی و تبیین نقش گسترده روحانیت است.

رضایی افزود: استان مرکزی با وجود یکصد و ده شهید روحانی نقشی بسیار اثرگذار و مهم در دفاع مقدس ایفا کرده و اگر امروز این استان در حوزه ها و عرصه های مختلف کارنامه قابل توجهی دارد همه به برکت مجاهدت ها و ایثارگری های این شهدا و وجود ۶۲۰۰ شهید والامقام است.

وی اظهار کرد: امروز همه در قبال شهدا مسئول هستیم و اگر امروز هر کاری می توانیم به راحتی در جامعه انجام دهیم و بستر رشد و پیشرفت به خوبی فراهم است این برگرفته از مجاهدت های شهدای عزیز است که باید دین خود را به خوبی به این بزرگواران ادا کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در استان مرکزی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده که قابل تقدیر است و هم افزایی اقشار و مسئولین مختلف استان برای این امر مهم به وضوح دیده شد که جامعه روحانیت در کنار بسیج و سپاه برای این امر تلاش های قابل تقدیری انجام می دهند.

وی اضافه کرد: امروز جامعه نیازمند این است نقشی که شهدا و رزمندگان برای دفاع از اسلام انجام دادند برای نسل جوان تبیین و عملیاتی شود و شاخصه مهم رفتار و عملکرد شهدا تسلیم نشدن در برابر دشمنان است که این مسئله باید بیشتر قابل توجه باشد.

رضایی تأکید کرد: مهمترین کاری که می توانیم برای گرامیداشت راه و سیره شهدا انجام دهیم عمل به وصیت نامه آنها است و پیروی از ولایت فقیه و تسلیم نشدن در برابر دشمنان مهمترین وصیت آنها است که باید به خوبی عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: پیام شهدا برای مسئولین خدمت صادقانه و دلسوزانه به مردم ایران است و این بزرگترین رسالتی است که مسئولین باید همواره به آن توجه داشته باشند و بی توجهی نسبت به مطالبات مردم خلاف سیره شهدا است و فرصت مسئولیت در نظام اسلامی یک فرصتی مغتنم است که همه باید قدر آن را بدانیم .

انتهای پیام/