اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
کد خبر: 83852
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴
کارشناس مسائل مذهبی:

رفع گرفتاری مردم از سیره امام کاظم (ع) است/ مسئولان در خدمت‌رسانی به مردم از باب‌الحوائج الگو بگیرند

میرمهدی با اشاره به اینکه رفع گرفتاری مردم از سیره امام کاظم (ع) است گفت: هر کسی به قدر وسع خود باید به آن حضرت متوسل شود و در رفع گرفتاری مردم تلاش کند و یقین بدانند هر کس به امام کاظم (ع)توسل جوید نجات پیدا خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام میر مهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: امام کاظم (ع) از حکمای برتر و بندگان متقی خدا و اهل تجهد  بود او شخصیتی داشتند که مردم از او کرامات می دیدند و برای رفع گرفتاری ها  از او توسل می جویند. بزرگان اهل سنت به خاطر  سخاوت و علم و کرامت آن حضرت را به عبد صالح می شناختند.

میر مهدی اظهار کرد: امام کاظم(ع) از جمله امامانی است با اینکه در شرایط سختی قرار داشتند ولی علوم خود را بین شاگردان گسترش دادند و توانستند عده ای را در سایه علم خود تربیت کنند.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: امام کاظم(ع) در عین حال که به ظاهر وضع خوبی نداشتند اما در عین حال این چنین نبود و ناشی از زهد حضرت بود که از دنیا استفاده آنچنانی نمی کردند و بیشتر اموال خود را به فقرا و نیازمندان می بخشید حتی آن حضرت نسبت به کسانی که ایشان  را اذیت می کردند نیز توجه می کردند حضرت آن ها را نیز کمک می کرد.

میرمهدی به عنایات امام کاظم (ع) اشاره کرد و گفت: از جمله عنایات آن حضرت نسبت به شیعیان این است که  نسبت به رسیدگی امور مردم توجه ویژه ای داشتند و یکی از اصحاب خود را مامور کرده بودند که در دستگاه خلافت باشد و نظارت هارون را به عهده بگیرد و از طریق این نظارت حضرت بتواند به داد شیعیان برسد و مشکلات شیعیان را برطرف کند.

وی خاطر نشان کرد:رفع گرفتاری مردم سیره امام کاظم (ع) است،هر کسی به قدر وسع خود باید به آن حضرت متوسل شود و در رفع گرفتاری مردم تلاش کند و یقین بدانند هر کس به امام کاظم (ع)توسل جوید نجات پیدا خواهد کرد.

میر مهدی در پایان بیان کرد: امام کاظم (ع) مورد ظلم خلفا مخصوصا هارون بودند که حضرت را بدون هیچ جرمی به خاطر سخن چینی و بدگویی های دیگران به زندان انداخت اما امام در عین حال که در محدودیت و حصر و زندان بودند رسیدگی به شیعیان اهتمام زیادی داشتند امیدواریم خداوند متعال به همه خصوصا مسئولین این توفیق را بدهد که بتوانند از دیگران دستگیری کنند و سیره امام معصوم را اجرا کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار