مشارکت ۴۹ درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری/بیاتی از حوزه تفرش،آشتیان و فراهان به مجلس راه یافت/پایان شمارش آرای شورای شهر در استان مرکزی مضرات شیر موز که باورش سخت است!  ۹ فوتی و شناسایی ۱۳۶مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  اعضای منتخب دوره ششم شورای شهر خنداب و جاورسیان مشخص شدند 2 کشته در حوادث رانندگی روز گذشته در استان مرکزی  منتخبین شورای شهرهای کمیجان و میلاجرد مشخص شدند سقوط بالگرد حامل صندوق‌های اخذ رای در دزفول/ یک نفر کشته و ۱۱ زخمی درخشش ملت در اولین آزمون قرن/ آیت‌الله رئیسی؛ هشتمین رئیس جمهور ایران اسامی اعضای دوره ششم شورای شهر تفرش اعلام شد کشف780 دستگاه گوشی تلفن همراه در توقیف 2دستگاه خودروی شوتی در شازند
یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۰
کد خبر: 83832
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شازند عنوان کرد

کشف سه دستگاه فلزیاب در شازند

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند از کشف سه دستگاه فلزیاب و یک قطعه ریتون (جام) تقلبی در پلیس راه توره خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد اتابکی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند گفت: از دو خودروی مشکوک عبوری دو دستگاه فلزیاب و یک قطعه جام تقلبی کشف و در این رابطه سه نفر دستگیر  شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند ادامه داد: متهمان پس از انجام بازجویی‌های اولیه و تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های کشف‌شده پس از تنظیم صورت‌جلسه تحویل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شازند شد.

اتابکی افزود: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش بدون مجوز به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی، فرهنگی ممنوع است و متهمان به شش ماه تا سه سال حبس محکوم می‌شوند و اشیاء مکشوف به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت ضبط می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از دستاوردها و میراث‌فرهنگی و تاریخی استان به‌طور قاطع و جدی حفاظت و با متخلفان این حوزه به‌شدت و بر اساس ضوابط قانونی برخورد می‌کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار