آمریکا: مذاکرات وین ثمربخش بوده اما هنوز مسائل مهمی باقی مانده است حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات عامل مهم مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه است جمع آوری ۱ میلیون سند رسمی در حوزه دفاع مقدس از نقش استان مرکزی در هشت سال جنگ تحمیلی دیده شدن چهره ای مرموز در سطح سیاره سرخ ضرورت تعریف یک کارویژه فرهنگی برای یادمان های دفاع مقدس و شهدا/ اقدامات استان مرکزی در حوزه کنگره شهدای بسیار امیدبخش است سرنوشت کشور وابسته به کار مردم در روز جمعه است/ مشکل کمبود تعرفه در روز انتخابات، پیشاپیش بررسی شود آخرین جزئیات از نظریه پزشکی قانونی در خصوص پدر و مادر بابک خرمدین گزارش تصویری| جشن تکلیف سیاسی دختران رأی اولی اسمی که از شناسنامه خط می‌خورد، غمی که می‌ماند  ۱ فوتی و شناسایی ۹۲ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی 
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
کد خبر: 83707
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی:

استان مرکزی در احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی در کشور پیشتاز است

مرزبان با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 بازارچه دائمی صنایع‌دستی در استان فعال است گفت: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است.

مصطفی مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛  گفت: در حال حاضر 12 بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرهای اراک (3 بازارچه)، دلیجان، محلات، ساوه، آشتیان و خمین(2 بازارچه)، شازند،  فراهان و کمیجان داریم که دو شهرستان خنداب و سرچشمه محلات نیز تا پایان سال 1401 بازارچه دائمی صنایع‌دستی احداث خواهد شد.

مرزبان اظهار کرد: در سفر دوروزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان نوید احداث این دو بازارچه از محل اعتبارات ملی بااعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد ریال داده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: با راه‌اندازی این بازارچه‌ها تمامی شهرستان‌های استان، بازارچه دائمی صنایع‌دستی خواهند داشت.

وی ادامه داد: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است تا در راستای رویکرد دولت مبنی بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و خانگی تمامی غرفه‌های بازارچه‌های صنایع‌دستی به‌صورت تقریباً رایگان در اختیار هنرمندان برجسته استان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی تصریح کرد: حمام تاریخی مامونیه در شهرستان زرندیه و بازارچه تاریخی محله ترخوران در شهرستان تفرش برای ایجاد بازارچه در این دو شهرستان به زودی احیا و بازسازی خواهد شد.

مرزبان خاطرنشان کرد: در هر بازارچه بین 10 تا 12 غرفه احداث می شود و به طور میانگین برای 20 تا 50 نفر اشتغال مستقیم در این بازارچه فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار