اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
کد خبر: 83671
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
رئیس دادگستری شهرستان تفرش خبر داد:

واگذاری غیرقانونی و رایگان اراضی دولتی در تفرش/ابطال سند ۶۰ هزار مترمربع از اراضی کوی اساتید

رئیس دادگستری شهرستان تفرش در خصوص زمین‌های موسوم به کوی اساتید دانشگاه تفرش گفت: با ارائه و بررسی دادخواست اداره منابع طبیعی به‌عنوان متولی، سند ۶۰ قطعه از زمین‌ها با متراژ ۶۰ هزار مترمربع که به‌صورت غیرقانونی واگذارشده بود، ابطال و اراضی ملی به بیت‌المال برگردانده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛  علی رحمانی رئیس دادگستری شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش در خصوص زمین‌های موسوم به کوی اساتید دانشگاه تفرش گفت: در دهه ۷۰ دانشگاه تفرش که در آن سال‌ها زیرمجموعه دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران بود، درخواست دریافت اراضی دولتی جهت ایجاد دانشکده هوا و فضا در تفرش را ارائه می‌کند.

رحمانی اظهار کرد: درخواست دانشگاه در کمیسیون ماده ۳۲ به‌صورت فوق‌العاده بررسی می‌شود و به‌صورت فوری و رایگان، اراضی دولتی در حریم شهر و در مسیر روستای کهک به این منظور تعیین و واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: باگذشت زمان و عدم احداث دانشکده، با انجام یک سری اقدامات غیرقانونی، بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات، عدم‌تغییر کاربری و حتی عدم اخذ مجوز از مراجع ذیربط، اراضی دولتی در قطعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ مترمربعی تقسیم و به اعضای هیئت‌علمی و کارکنان دانشگاه به‌صورت غیرقانونی و رایگان واگذار می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان تفرش افزود: متأسفانه در میان افراد دریافت‌کننده زمین، افرادی وجود دارند که جزو هیئت‌علمی و کارکنان نیستند؛ اراضی دولتی به‌صورت رایگان در اختیار این افراد قرارگرفته و برخی از اراضی محصورشده است. با ارائه و بررسی دادخواست اداره منابع طبیعی به‌عنوان متولی، سند ۶۰ قطعه از زمین‌ها با متراژ ۶۰ هزار مترمربع که به‌صورت غیرقانونی واگذارشده بود، ابطال و اراضی ملی به بیت‌المال برگردانده شد.

رحمانی با بیان این مطلب که با صدور احکام قضایی، حدود ۴۰ درصد از این اراضی دولتی، آزاد شده است، گفت: با ارائه دادخواست مجدد از سوی اداره منابع طبیعی، پرونده مابقی اراضی در محاکم قضایی بررسی و احکام آن ها صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این اراضی ملی آزاد شده، در راستای مسکن محرومین، جوانان و نیازمندان مورد استفاده قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: اداره منابع طبیعی با رعایت مفاد قانونی، زمین ها را به اداره مسکن و شهرسازی واگذار می کند. اداره مسکن و شهرسازی هم بر اساس قانون، اراضی را تقسیم و واگذار می کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار