آمار مبتلایان به کرونای جهش‌یافته در استان مرکزی به ۱۱ مورد رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک از ابتلای 11 نفر به ویروس کرونای جهش‌یافته انگلیسی در استان مرکزی خبر داد.
کد خبر: ۸۳۶۰۲ تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک گفت: اوایل اسفندماه بود که اولین مورد ویروس کرونای جهش‌یافته انگلیسی استان در اراک شناسایی شد.

جمالیان اظهار کرد: چهار شهرستان اراک، خمین، تفرش و ساوه در استان مرکزی درگیر ویروس کرونای جهش‌یافته انگلیسی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دو مورد جدید ویروس کرونای جهش‌یافته انگلیسی در خمین تائید شده افزود: پیش‌تر در ساوه دو مورد و در تفرش یک مورد ابتلا به این ویروس تائید شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اراک بیان کرد: همچنین تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جهش‌یافته در اراک به شش مبتلا افزایش پیداکرده و تاکنون آمار مبتلایان به این نوع ویروس در استان مرکزی به ۱۱ مورد رسیده است.

وی با اشاره به مراودات استان مرکزی با استان‌هایی که درگیر نوع جهش‌یافته کرونا شده‌اند، اظهار داشت: نوع جهش‌یافته کرونا موسوم به انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ‌ومیر بالاتر همراه است و تا زمانی که جامعه واکسینه نشود این ویروس دچار جهش می‌شود.

متولی حوزه سلامت استان تصریح کرد: تنها راه مقابله با ویروس جهش‌یافته کرونا، رعایت دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی هاست که اگر جدیت لازم به عمل نیاید گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.

انتهای پیام/