آنالیزها برای افزایش قیمت نان در استان مرکزی به‌زودی آغاز خواهد شد/ خرید بیش از 60 هزار تن گندم از کشاورزان استان افتتاحیه المپیک زیر سایه کرونا/ دردسر تازه برای لک و پرسپولیس/ استقلالی‌ها باز هم تمرین را تحریم کردند آب به خوزستان رسید / همه متهمان بحران آب / تغییر راهبرد نفتی ایران بررسی تقاضای تفحص از پرداخت‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی/ رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی چرا ۱۹۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی وارد بخش تولید نشد؟/ روحانی طعم واقعی تورم را به مردم چشاند برقراری سفر به عتبات برای محرم و صفر به صورت محدود/ پول زائران حج سال ۹۸ چه شد؟ مشکل کم آبی خوزستان با تلاش جهادگران وبسیجیان حل شد حل مشکلات نیاز به همت و غیرت مسئولین دارد/با وجود غفلت ها ولی مشکل اصلی تامین آب به دلیل کم بارشی هاست ۷ دستور ویژه محسنی اژه‌ای برای بهبود وضعیت زندان‌ها‌/ ۲۰۰ درخواست زندانیان از قاضی القضات آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی از دوشنبه/ واکسیناسیون ۲۰ هزار راننده در فاز اول
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
کد خبر: 83418
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك:

حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام میر مهدی مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که شخصیت امام علی(ع) دارای ویژگی های خاصی و منحصر به فردی است، گفت: میلاد حضرت علی(ع) در داخل کعبه واقع شده است که این امر را منابع شیعه و سنی تایید کرده اند.

میرمهدی اظهار کرد: مادر حضرت علی(ع) دارای امتیاز و شخصیت خاصی است؛ در هنگام فوت، پیامبر(ص) این بانو را در قبر گذاشت و 70 تکبیر گفت. پیامبر(ص) درباره شخصیت ایشان گفت که 70 هزار ملائکه بر او نماز خواندند.

وی با اشاره به ولادت حضرت علی(ع)، افزود: در هنگام ولادت حضرت علی(ع)، مادرش در کعبه وارد شد و زایمان کرد. پس از 3 روز از کعبه خارج شد. خداوند اعلی، نام نوزاد را از اسم خودش گرفت.

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك با اشاره به اینکه روز 13 رجب به دلیل عظمت و شخصیت حضرت علی(ع) به عنوان روز پدر نامیده شده است، ادامه داد: بعد از پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت است و دارای مقام است. براساس آیه مباهله، امیرالمومنین(ع)، جان پیامبر(ص) است.

میرمهدی اضافه کرد: هرکسی که حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت بداند، قطعا پیامبر(ص) را به عنوان پدر امت می داند. علاوه بر توجه به فضائل اخلاقی و سجایای اخلاقی حضرت علی(ع) و محبت قلبی ایشان، سیره و روش ایشان باید به عنوان الگو برای همه مسلمانان و همه انسانها باشد؛ چراکه این فضائل برای آنها باعث افتخار انسانیت و شرافت است.

وی گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) در دنیا نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

مدير مدرسه علميه امام خمينی(ره) اراك خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) از قرآن جدا نمی شود و قرآن هم از امیر المومنین(ع) جدا نمی شود. مبیّن قرآن، حضرت علی(ع) و امیر المومنین(ع) معیار و ملاک تفسیر قرآن است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار