ساخت ۳۵ واحد مسکونی در مناطق کم برخوردار در دستور کار جهادگران بسیج سازندگی اراک قرار دارد دلار کاهشی، قیمت خودرو افزایشی!/ افزایش قیمت ادامه دارد؟ «روز قدس»؛ سنگ محک وجدان‌های بیدار و دل‌های روشن محکومیت ۳۵ میلیاردی فدراسیون فوتبال با شکایت دستیاران ویلموتس/ هر دم از این باغ بری می‌رسد! سفر در ایام تعطیلات عید سعید فطر ممنوع شد سردار قاآنی؛ ادامه دهنده مسیر حاج قاسم در حمایت از فلسطین / ایران شریک حقیقی مقاومت فلسطین است تحریم با تحریف نمی شکند کاهش نرخ طلا و دلار جنبه روانی دارد؛ نه تحریم ها برداشته شده، نه منابع ارزی خاصی آزاد شده ۱۲ فوتی و شناسایی ۱۸۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی آمریکا و اسرائیل بزرگترین ناقضان حقوق مردم فلسطین هستند
پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
کد خبر: 83406
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛

900تُن میوه تنظیم بازاری از هفته آخر اسفندماه در استان توزیع خواهد شد

هاشمی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی، گفت: 900 تُن میوه شامل 600تن پرتغال و 300تن سیب برای عید نوروز امسال خریداری شده و از هفته آخر اسفند ماه در سطح استان توزیع خواهد شد.

حسین هاشمی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تامین میوه شب عید در سطح استان، گفت: هنوز اطلاعات کاملی از چگونگی اجرای طرح در دست نیست ولی آنچه مشخص است این است که 900 تُن میوه شامل 600تن پرتغال و 300تن سیب از باغات استان مازندران و ارومیه خریداری شده و در ایام عید نوروز در سطح استان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به ذخیره میوه ها در سردخانه های استان قم، گفت: با توجه به تکمیل بودن ظرفیت سردخانه های میوه در استان مرکزی، مقرر شده این میوه ها در استان قم انبار شده و در سطح استان مرکزی توزیع شود.

مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی با بیان اینکه قیمت میوه تنظیم بازاری هنوز مشخص نشده است، گفت: قیمت گذاری باید توسط ستاد تنظیم بازار استان انجام شود ولی به طور معمول قیمت ها حدودا 20درصد پایین تر از قیمت خرده فروشی های سطح شهر است.

وی با بیان اینکه تاریخ توزیع میوه ها قطعا هفته آخر اسفند ماه خواهد بود، گفت: تعداد غرفه های توزیع میوه نیز هنوز قطعی نشده ولی احتمالا به علت استقبال کمتر با توجه به افزایش قیمت میوه و شرایط کرونایی، در سطح شهر اراک 5 الی 6 غرفه به توزیع میوه بپردازند. این در حالی است که سال های گذشته به طور میانگین هزار و 500 تا هزار و 800 تن میوه در سطح استان توزیع می شد و تعداد غرفه های توزیع نیز بیشتر بود.

هاشمی تصریح کرد: البته امکان اینکه استقبال مردم بیشتر از پیش بینی باشد وجود دارد که در این صورت میوه بیشتری جهت توزیع در غرفه های تنظیم بازاری تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha